Pikkurilli esitysajankohdat
"Näpäyttäminen vaatii juuri oikeanlaista voimaa" – orimattilalainen Jani Mustonen, 48, on harvinaisen lajin moninkertainen Suomen mestari
Kun ammattilaisjalkapalloilijat vaihtavat seuraa, myös pikkurillin mittaiset muoviukkelit siirtyvät uuteen joukkueeseen. Muoviukkeleiden ikä on jo yli 50 vuotta, koska uusia figuureja ei enää valmisteta.
TV-ohjelmat
29.03
AVA
13:00 Emmerdale
13:00 Tiny House Hunting
13:00 Emmerdale
13:00 Tiny House Hunting
14:00 Yökylässä Maria Veitola
14:00 Yökylässä Maria Veitola
15:00 Unelma-asunto auringon alta
15:00 Unelma-asunto auringon alta
16:00 Huippuhotellien pyörteissä
16:00 Huippuhotellien pyörteissä
17:00 Men of West Hollywood
17:00 Men of West Hollywood
18:00 Samalla rahalla
18:00 Samalla rahalla
19:00 Unelma-asunto auringon alta
19:00 Unelma-asunto auringon alta
20:00 Sometähtien sinkkuelämää
20:00 Sometähtien sinkkuelämää
20:00 Sometähtien sinkkuelämää
20:00 Sometähtien sinkkuelämää
21:00 Frendit
21:00 Frendit
21:00 Frendit
21:00 Frendit
22:00 Frendit
22:00 Frendit
22:00 Frendit
22:00 Frendit
23:00 Frendit
23:00 Frendit
23:00 Frendit
23:00 Frendit
Frii
13:00 Koiranpennut kilpasilla: Ennen peliä
13:00 Koiranpennut kilpasilla: Ennen peliä
14:00 Lomaterapiaa
14:00 Lomaterapiaa
17:00 Kova laki: Erikoisyksikkö
17:00 Kova laki: Erikoisyksikkö
18:00 Unelmaremontit Kaliforniassa
18:00 Apua! Remonttini meni pieleen
18:00 Unelmaremontit Kaliforniassa
18:00 Apua! Remonttini meni pieleen
19:00 Pelastajat Helsinki
19:00 Pelastajat Helsinki
20:00 Pelastajat Helsinki
20:00 Pelastajat Helsinki
21:00 10 suomalaista huijaria
21:00 10 suomalaista huijaria
22:00 Kova laki: Erikoisyksikkö
22:00 Kova laki: Erikoisyksikkö
Hero
13:00 Uusi elämä etelässä
13:00 Uusi elämä etelässä
14:00 Uusi elämä etelässä
14:00 Uusi elämä etelässä
15:00 Toisenlaiset äidit
15:00 Farmi Suomi
15:00 Toisenlaiset äidit
15:00 Farmi Suomi
17:00 Rikkaat ja rahattomat UK
17:00 Rikkaat ja rahattomat UK
18:00 Rikkaat ja rahattomat UK
18:00 Rikkaat ja rahattomat UK
19:00 Paratiisihotelli Ruotsi
19:00 Paratiisihotelli Ruotsi
20:00 Blue Bloods
20:00 Blue Bloods
21:00 The Gentlemen
21:00 The Gentlemen
23:00 Amerikan rajavartijat
23:00 Amerikan rajavartijat
Jim
13:00 Uusi elämä etelässä
13:00 Uusi elämä etelässä
14:00 Kanadan rajalla
14:00 Massiiviset muutot
14:00 Kanadan rajalla
14:00 Massiiviset muutot
15:00 Duudsonit tuli taloon
15:00 Duudsonit tuli taloon
16:00 Duudsonit tuli taloon
16:00 Duudsonit tuli taloon
17:00 Rekkakuskit Suomi
17:00 Rekkakuskit Suomi
18:00 Suomen huutokauppakeisari
18:00 Suomen huutokauppakeisari
19:00 Suuri seikkailu
19:00 Suuri seikkailu
21:00 Beck: Mahtimies
21:00 Beck: Mahtimies
22:00 IS esittää: Sain sen videolle
22:00 IS esittää: Sain sen videolle
23:00 Daniel Ahola: Poliisia ja rosvoa
23:00 Duudsonit tuli taloon
23:00 Daniel Ahola: Poliisia ja rosvoa
23:00 Duudsonit tuli taloon
Kutonen
13:00 Museoiden mysteerit
13:00 Museoiden mysteerit
14:00 Gold Rush: Kaivosten pelastajat spesiaali
14:00 Gold Rush: Kaivosten pelastajat spesiaali
15:00 Romuautot rahaksi
15:00 Romuautot rahaksi
16:00 Top Gear
16:00 Top Gear
17:00 Holdenin autoveljekset
17:00 Holdenin autoveljekset
18:00 Menneisyyden salaisuudet
18:00 Menneisyyden salaisuudet
19:00 Amerikan rajavartijat: Meksiko
19:00 Amerikan rajavartijat: Meksiko
21:00 The Suicide Squad: Suicide Mission
21:00 The Suicide Squad: Suicide Mission
23:00 The Purge: Election Year
23:00 The Purge: Election Year
Liv
11:00 Brittien ökyimmät myyntikohteet
11:00 Brittien ökyimmät myyntikohteet
13:00 Amispäiväkirjat
13:00 Amispäiväkirjat
13:00 Amispäiväkirjat
13:00 Amispäiväkirjat
14:00 Sinkkuillallinen
14:00 Sinkkuillallinen
15:00 100 Places to Be
15:00 Liv D: My King Charles
15:00 100 Places to Be
15:00 Liv D: My King Charles
16:00 Jaksa paremmin
16:00 Jaksa paremmin
17:00 Brittien ökyimmät myyntikohteet
17:00 Brittien ökyimmät myyntikohteet
18:00 Brittien ökyimmät myyntikohteet
18:00 Brittien ökyimmät myyntikohteet
19:00 Huvila & Huussi
19:00 Huvila & Huussi
20:00 Koti koiralle
20:00 Keno ja Synttärit
20:00 Koti koiralle
20:00 Keno ja Synttärit
21:00 Farmi Suomi
21:00 Farmi Suomi
22:00 Himohamstraajat
22:00 Himohamstraajat
MTV3
12:00 Neljän tähden illallinen
12:00 Neljän tähden illallinen
13:00 Suomen kaunein koti: Kesämökit
13:00 Suomen kaunein koti: Kesämökit
14:00 Muodin huipulle
14:00 Muodin huipulle
15:00 MasterChef Suomi
15:00 MasterChef Suomi
16:00 Kaiken maailman ennätykset
16:00 Salatut elämät
16:00 Kaiken maailman ennätykset
16:00 Salatut elämät
17:00 Kauniit ja rohkeat
17:00 Emmerdale
17:00 Kauniit ja rohkeat
17:00 Emmerdale
18:00 Hockey Night Live
18:00 Hockey Night
18:00 Hockey Night Live
18:00 Hockey Night
19:00 Seitsemän uutiset ja sää
19:00 Hockey Night
19:00 Seitsemän uutiset ja sää
19:00 Hockey Night
20:00 Tulosruutu
20:00 Hockey Night
20:00 Tulosruutu
20:00 Hockey Night
21:00 Jarkko Tammisen maailma
21:00 Jarkko Tammisen maailma
22:00 Kymmenen uutiset
22:00 Päivän sää
22:00 Tulosruutu
22:00 Ralliextra
22:00 Kummisetä osa II
22:00 Kymmenen uutiset
22:00 Päivän sää
22:00 Tulosruutu
22:00 Ralliextra
22:00 Kummisetä osa II
National Geographic Channel
13:00 Lentoturmatutkinta
13:00 Lentoturmatutkinta
14:00 Elämää äärirajoilla: Alaska
14:00 Elämää äärirajoilla: Alaska
15:00 Saari ilman lakeja
15:00 Saari ilman lakeja
16:00 Autonraadot rahaksi
16:00 Autonraadot rahaksi
17:00 Jeesus ja kristinuskon synty
17:00 Jeesus ja kristinuskon synty
18:00 Apostolien salatut elämät
18:00 Apostolien salatut elämät
19:00 Lentoturmatutkinta
19:00 Lentoturmatutkinta
20:00 Rewind the '90s
20:00 Rewind the '90s
21:00 Toinen maailmansota ylhäältä päin -kooste
21:00 Toinen maailmansota ylhäältä päin -kooste
22:00 Huumeparonien kannoilla
22:00 Huumeparonien kannoilla
23:00 Meret ilman vettä
23:00 Meret ilman vettä
Nelonen
13:00 Koti koiralle UK
13:00 Koti koiralle UK
14:00 Vaaleanpunainen pantteri 2
14:00 Vaaleanpunainen pantteri 2
16:00 Syke
16:00 Syke
16:00 Syke
16:00 Syke
17:00 Koti koiralle
17:00 Koti koiralle
18:00 Farmi Suomi
18:00 Farmi Suomi
20:00 The Voice of Finland
20:00 The Voice of Finland
21:00 The Real Housewives Suomi
21:00 Keno ja Synttärit
21:00 The Real Housewives Suomi
21:00 Keno ja Synttärit
22:00 Huvila & Huussi
22:00 Huvila & Huussi
STAR Channel
13:00 Ensisilmäyksellä
13:00 Ensisilmäyksellä
13:00 Ensisilmäyksellä
13:00 Ensisilmäyksellä
14:00 Miehen puolikkaat
14:00 Miehen puolikkaat
14:00 Miehen puolikkaat
14:00 Miehen puolikkaat
15:00 How I Met Your Father
15:00 How I Met Your Father
15:00 How I Met Your Father
15:00 How I Met Your Father
16:00 Rillit huurussa
16:00 Rillit huurussa
16:00 Rillit huurussa
16:00 Rillit huurussa
17:00 Family Guy
17:00 Family Guy
17:00 Family Guy
17:00 Family Guy
18:00 Simpsonit
18:00 Simpsonit
18:00 Simpsonit
18:00 Simpsonit
19:00 Miehen puolikkaat
19:00 Miehen puolikkaat
19:00 Miehen puolikkaat
19:00 Miehen puolikkaat
20:00 Rillit huurussa
20:00 Rillit huurussa
20:00 Rillit huurussa
20:00 Rillit huurussa
21:00 Moderni perhe
21:00 Moderni perhe
21:00 Moderni perhe
21:00 Moderni perhe
22:00 Kyttäyskeikka
22:00 Kyttäyskeikka
Sub
13:00 Susikoira Roi
13:00 Susikoira Roi
14:00 Pilanpäiten
14:00 Pilanpäiten
15:00 Suurmestari UK
15:00 Suurmestari UK
16:00 Frendit
16:00 Frendit
16:00 Frendit
16:00 Frendit
17:00 Frendit
17:00 Frendit
17:00 Frendit
17:00 Frendit
18:00 Laittomien autojen takavarikoijat
18:00 Laittomien autojen takavarikoijat
19:00 Jay Lenon autotalli
19:00 Jay Lenon autotalli
20:00 Kotka 10
20:00 Kotka 10
21:00 Myrskyn ratsastajat
21:00 Myrskyn ratsastajat
23:00 Masterminds
23:00 Masterminds
TLC
13:00 Amerikan kamalimmat tatuoinnit
13:00 Amerikan kamalimmat tatuoinnit
14:00 Kakkukuningas
14:00 Satakiloiset siskot
14:00 Kakkukuningas
14:00 Satakiloiset siskot
15:00 Sisarvaimot
15:00 Sisarvaimot
16:00 90 päivää morsiamena: Maailmalla
16:00 90 päivää morsiamena: Maailmalla
18:00 Tohtori jalkapaise
18:00 Tohtori jalkapaise
19:00 Say Yes to the Dress
19:00 Say Yes to the Dress
21:00 Love & Translation
21:00 Love & Translation
22:00 Rakas ulkomailta
22:00 Rakas ulkomailta
23:00 Tohtori jalkapaise
23:00 Tohtori jalkapaise
TV5
13:00 Kokkaushaaste
13:00 Kokkaushaaste
14:00 Pääsiäisen suuri leivontakilpailu
14:00 Pääsiäisen suuri leivontakilpailu
15:00 Babe - urhea possu
15:00 Babe - urhea possu
17:00 Wallace & Gromit - Kanin kirous
17:00 Wallace & Gromit - Kanin kirous
19:00 Austin Powers ja kultamuna
19:00 Austin Powers ja kultamuna
Yle Areena
18:00 Uuden Tanssimusiikin Lista
18:00 Uuden Tanssimusiikin Lista
20:00 DJ Orion
20:00 DJ Orion
Yle Teema & Fem
13:00 Kaivosmiehen tytär
13:00 Kaivosmiehen tytär
15:00 La Promesa - Salaisuuksien kartano
15:00 La Promesa - Salaisuuksien kartano
16:00 Gran Hotel
16:00 Luostari
16:00 Gran Hotel
16:00 Luostari
17:00 Pääsiäismunia
17:00 Veljesten keittiössä
17:00 Yle Nyheter TV-nytt
17:00 Pääsiäismunia
17:00 Veljesten keittiössä
17:00 Yle Nyheter TV-nytt
18:00 BUU-klubben
18:00 Koiraperheet käytöskoulussa
18:00 BUU-klubben
18:00 Koiraperheet käytöskoulussa
19:00 Yksi kaupunki - yksi tarina
19:00 Yle Nyheter TV-nytt
19:00 Pianotunti
19:00 Strömsöstä poimittua
19:00 Yksi kaupunki - yksi tarina
19:00 Yle Nyheter TV-nytt
19:00 Pianotunti
19:00 Strömsöstä poimittua
20:00 Syyttäjä Imma Tataranni
20:00 Syyttäjä Imma Tataranni
21:00 Bohemian Rhapsody
21:00 Bohemian Rhapsody
23:00 Syyttäjä Imma Tataranni
23:00 Syyttäjä Imma Tataranni
Yle TV1
13:00 Suomisen Ollin tempaus
13:00 Suomisen Ollin tempaus
14:00 Universumin kaiut - Kaija Saariahon musiikki
14:00 Universumin kaiut - Kaija Saariahon musiikki
16:00 A-Talk
16:00 Novosti Yle
16:00 Yle Uutiset viittomakielellä
16:00 A-Talk
16:00 Novosti Yle
16:00 Yle Uutiset viittomakielellä
17:00 Yle Uutiset 17.00
17:00 Mahdoton tapaus
17:00 Matsi
17:00 Yle Uutiset 17.00
17:00 Mahdoton tapaus
17:00 Matsi
18:00 Yle Uutiset 18.00
18:00 Luontoretkellä
18:00 Hakekaa kätilö!
18:00 Yle Uutiset 18.00
18:00 Luontoretkellä
18:00 Hakekaa kätilö!
19:00 Estradilla: Samuli Edelmann kirkossa
19:00 Estradilla: Samuli Edelmann kirkossa
20:00 Yle Uutiset 20.30
20:00 Urheiluruutu
20:00 Tarinoita järviltä
20:00 Yle Uutiset 20.30
20:00 Urheiluruutu
20:00 Tarinoita järviltä
21:00 Itse asiassa kuultuna: Soile Isokoski
21:00 Hiljainen todistaja
21:00 Itse asiassa kuultuna: Soile Isokoski
21:00 Hiljainen todistaja
22:00 Beledweynen etsivä
22:00 Beledweynen etsivä
23:00 Beledweynen etsivä
23:00 Beledweynen etsivä
Yle TV2
13:00 SuomiLOVE
13:00 SuomiLOVE
14:00 Elias on pelastettava
14:00 Elias on pelastettava
15:00 Siskonpeti
15:00 Kummeli
15:00 Siskonpeti
15:00 Kummeli
16:00 Murjusta unelmakodiksi
16:00 Murjusta unelmakodiksi
17:00 Pikku Kakkonen
17:00 Pikku Kakkonen
18:00 SuomiLOVE
18:00 SuomiLOVE
19:00 Taivaan tulet
19:00 Mikaelin naiset: Johanna Iivanainen
19:00 Taivaan tulet
19:00 Mikaelin naiset: Johanna Iivanainen
20:00 Pohjoisen eläinlääkärit
20:00 Pohjoisen eläinlääkärit
20:00 Luontoretkellä Antarktiksella
20:00 Pohjoisen eläinlääkärit
20:00 Pohjoisen eläinlääkärit
20:00 Luontoretkellä Antarktiksella
21:00 Sohvaperunat
21:00 YleX Esittää: Lähiöbotox
21:00 Sohvaperunat
21:00 YleX Esittää: Lähiöbotox
22:00 Mullan alta: Janna ja Kevin Tandu
22:00 Mullan alta: Janna ja Kevin Tandu
23:00 Revontulten räppäri
23:00 Revontulten räppäri