Paha%20ui%20paratiisiin esitysajankohdat
TV-ohjelmat
19.04
AVA
06:00 MTV Uutiset Live
06:00 Tiny House Hunting
07:00 Lemmen viemää
08:00 Ostoskanava Myori.fi
08:00 Täydellinen kesä
09:00 Unelma-asunto auringon alta
10:00 Kotoisa
11:00 Unelma-asunto auringon alta
12:00 Grand Designs - unelma-asunnot
13:00 Emmerdale
13:00 Tiny House Hunting
14:00 Grand Designs Suomi
15:00 Unelma-asunto auringon alta
16:00 Huippuhotellien pyörteissä
17:00 Pöllötöllö
18:00 Grand Designs Uusi-Seelanti
19:00 Unelma-asunto auringon alta
20:00 Olet mitä syöt
21:00 Frendit
21:00 Frendit
22:00 Frendit
22:00 Frendit
23:00 Frendit
23:00 Frendit
Eveo
08:00 LIVE: Astrologian tähdet
15:00 Somero
16:00 Sinun treeni
16:00 Terveyssummit
17:00 Terveyssummit
17:00 Pieni Eläinklinikka
18:00 KaaraTV
18:00 KaaraTV
19:00 Harrikat minttiin
19:00 Hellapoliisi
20:00 Hellapoliisi
20:00 Jahtikuksa
21:00 Jahtikuksa
21:00 Fillaripäiväkirja
22:00 Fillaripäiväkirja
22:00 KaaraTV
23:00 KaaraTV
23:00 Missio
Frii
06:00 Kiinteistökaupoilla rahoiksi
06:00 Kiinteistökaupoilla rahoiksi
06:00 Vintage-kodit kuntoon
07:00 Kiinteistöveljekset: Koti loppuelämäksi
08:00 Salaa raskaana
09:00 SOS Gotlanti
10:00 Kadonneet
11:00 Deadly Recall
12:00 Kiinteistökaupoilla rahoiksi
13:00 Kiinteistökaupoilla rahoiksi
13:00 TV-shop
13:00 Valitut palat collection
14:00 Ainutlaatuiset kodit
14:00 Avioparin remonttibisnes
15:00 San Diegon eläintarha
17:00 Kova laki: Erikoisyksikkö
18:00 Vintage-kodit kuntoon
19:00 Miksi ihmeessä ostin tämän talon?
19:00 Pelastajat Helsinki
20:00 Pelastajat Helsinki
21:00 10 suomalaista huijaria
21:00 Kova laki: Erikoisyksikkö
Hero
13:00 Uusi elämä etelässä
14:00 Uusi elämä etelässä
15:00 Toisenlaiset äidit
15:00 Farmi Suomi
17:00 Rikkaat ja rahattomat UK
Jim
09:00 Uusi elämä etelässä
10:00 Alaskan jäälentokenttä
11:00 Burgerimiehet Pohjois-Amerikassa
12:00 Raskaan kaluston pelastajat
13:00 Suomen huutokauppakeisari
14:00 Australian rajalla
14:00 Rekkakuskit Suomi
15:00 Duudsonit tuli taloon
16:00 Duudsonit tuli taloon
17:00 Leijonan luola Suomi
18:00 Suomen huutokauppakeisari
19:00 Suuri seikkailu
Kutonen
06:00 Arvokaman metsästäjät USA
06:00 Arvokaman metsästäjät USA
06:00 Museoiden mysteerit
07:00 Löytöretki tuntemattomaan: Kuoleman jälkeen
08:00 Bitchin' Rides
09:00 Autopaja Goblin Works
10:00 Autonrassaajat
10:00 Autonrassaajat
11:00 Maatilan pelastajat
12:00 Arvokaman metsästäjät USA
12:00 Arvokaman metsästäjät USA
13:00 Museoiden mysteerit
14:00 Gold Rush: Kaivosten pelastajat
15:00 Romuautot rahaksi
16:00 Top Gear
17:00 Holdenin autoveljekset
18:00 Return To Chernobyl
19:00 Amerikan rajavartijat: Meksiko
21:00 Bean - äärimmäinen katastrofielokuva
22:00 The Kill Team
Liv
09:00 Sinkkuillallinen
10:00 Suurin pudottaja Suomi
11:00 Uusi elämä etelässä
12:00 Remppa vai muutto UK
13:00 Rikkaat ja rahattomat
14:00 Rikkaat ja rahattomat
15:00 Sinkkuillallinen
16:00 Annan herkulliset leivonnaiset
16:00 Jaksa paremmin
17:00 Rikkaat ja rahattomat UK
18:00 Rikkaat ja rahattomat UK
19:00 Huvila & Huussi
20:00 Koti koiralle
20:00 Keno ja Synttärit
21:00 Farmi Suomi
22:00 Himohamstraajat
MTV3
06:00 Aamusää
06:00 Huomenta Suomi
10:00 Emmerdale
10:00 Kauniit ja rohkeat
11:00 ARPA.FI
12:00 Neljän tähden illallinen
12:00 Ostoskanava Myori.fi
13:00 Suomen kaunein koti: Kesämökit
14:00 Olet mitä syöt
15:00 MasterChef Suomi
16:00 Salatut elämät
16:00 Kauniit ja rohkeat
16:00 Uutiset
17:00 Päivän sää
17:00 Viiden jälkeen
17:00 Uutiset
17:00 Viiden jälkeen
17:00 Uutiset
18:00 Päivän sää
18:00 Viiden jälkeen
18:00 Emmerdale
19:00 Seitsemän uutiset
19:00 Päivän sää
19:00 Tulosruutu
19:00 Salatut elämät
20:00 Hei, me lennetään!
22:00 Kymmenen uutiset
22:00 Päivän sää
22:00 Tulosruutu
22:00 Ralliextra
22:00 The Ice Road
National Geographic Channel
06:00 Pohjoisen valtatien pelastajat
06:00 Meret ilman vettä
07:00 Elä vapaana tai kuole
08:00 Egyptin kadonneet aarteet - parhaat palat
09:00 Antarktis
10:00 Antarktis
11:00 Akvaarioiden valtiaat
12:00 Lentoturmatutkinta
13:00 Lentoturmatutkinta
14:00 Äärimmäistä selviytymistä: toinen maailmansota
15:00 Gordon Ramsayn makuseikkailut
16:00 Suuret rakenteet: rakennustekniikan ihmeitä
17:00 Unelmana budjettimatkailua Kuuhun
18:00 Egyptin kadonneet aarteet
19:00 Lentoturmatutkinta
20:00 Rewind the '90s
21:00 Toinen maailmansota: Pinnanalainen helvetti -kooste
22:00 Huumeparonien kannoilla
Nelonen
06:00 Bing
06:00 Sunny Bunnies
06:00 Tuire ja Sateenkaarimaa
06:00 Smurffit
06:00 Miraculous: Ladybugin ja Cat Noirin seikkailut
07:00 LEGO Friends: Tyttöjen tärkeä tehtävä
07:00 LEGO Ninjago: Lohikäärmeiden nousu
07:00 Sonic Boom
07:00 Angry Birds Blues
08:00 Huvila & Huussi - parhaat remontit
09:00 Koti koiralle UK
10:00 Remppa vai muutto
11:00 Haluatko miljonääriksi?
12:00 LIVE: Onnenarpa
13:00 Valitut Palat Collection
14:00 Valitut Palat Collection
14:00 Annan herkulliset leivonnaiset
14:00 Remppa vai muutto
15:00 Tulossa: Haluatko miljonääriksi?
16:00 Onnenarpa
16:00 Syke
16:00 Syke
17:00 MasterChef Australia Dessert Masters
18:00 IS esittää: Sain sen videolle
18:00 Farmi Suomi
19:00 Tulossa: Haluatko miljonääriksi?
20:00 The Voice of Finland
22:00 Keno ja Synttärit
22:00 Kuppilat kuntoon, Ville Haapasalo ja Pipsa Hurmerinta!
STAR Channel
06:00 Moderni perhe
06:00 Moderni perhe
06:00 Ensisilmäyksellä
07:00 Ensisilmäyksellä
07:00 Simpsonit
07:00 Simpsonit
08:00 Tuho-osasto
08:00 Miehen puolikkaat
08:00 Miehen puolikkaat
09:00 Moderni perhe
09:00 Moderni perhe
10:00 Kymppitonni
11:00 Family Guy
11:00 Family Guy
12:00 Simpsonit
12:00 Simpsonit
13:00 Ensisilmäyksellä
13:00 Ensisilmäyksellä
14:00 Miehen puolikkaat
14:00 Miehen puolikkaat
15:00 How I Met Your Father
15:00 How I Met Your Father
16:00 Rillit huurussa
16:00 Rillit huurussa
17:00 Family Guy
17:00 Family Guy
18:00 Simpsonit
18:00 Simpsonit
19:00 Miehen puolikkaat
19:00 Miehen puolikkaat
20:00 Rillit huurussa
20:00 Rillit huurussa
21:00 Moderni perhe
21:00 Moderni perhe
Sub
07:00 Muumien maailma
07:00 Muumien maailma
07:00 Muumien maailma
07:00 Mimmit musapatti
08:00 Simpsonit
08:00 Moderni perhe
09:00 MM-ralli: Kroatia, EK 1
10:00 Käräytyskamera
11:00 Pilanpäiten
11:00 Suurmestari Ruotsi
12:00 Salatut elämät
13:00 Huutokaupan metsästäjät
13:00 Huutokaupan metsästäjät
14:00 Rekkakuskit jäällä
15:00 Stadi vs. Lande
16:00 Frendit
16:00 Frendit
17:00 Frendit
17:00 Frendit
18:00 Ulosottomiehet
19:00 Huutokaupan metsästäjät
19:00 Huutokaupan metsästäjät
20:00 Kotka 10
21:00 Kaikki oikein
22:00 The Mechanic
TLC
06:00 Kakkukuningas
06:00 90 päivää morsiamena: Maailmalla
07:00 90 päivää morsiamena: Maailmalla
08:00 1+5 tytärtä
09:00 Äiti bestiksenä
10:00 90 päivää morsiamena: Ensitapaaminen
12:00 Vauva muuttaa kaiken
13:00 Outo riippuvuus
14:00 Saitureiden säästövinkit
14:00 Satakiloiset siskot
15:00 90 päivää morsiamena: Rakkautta paratiisissa
16:00 90 päivää morsiamena: Rakkautta paratiisissa: Jälkipyykki
17:00 Kauneusoperaatio helvetistä
18:00 Outo riippuvuus
19:00 Saitureiden säästövinkit
19:00 Rakas ulkomailta
21:00 Love & Translation
22:00 Sisarvaimoa etsimässä
23:00 Tohtori jalkapaise
TV5
06:00 Kirpputorikisa
06:00 Kevään suuri leivontakilpailu
08:00 Remonttipari
09:00 Asunnon metsästäjät
09:00 TV-shop
10:00 Valitut palat collection
10:00 Kirpputorikisa
10:00 Kirpputorikisa
11:00 Supertähtien yllätysremontit
12:00 Kokkaushaaste
13:00 Kevään suuri leivontakilpailu
14:00 Kaunotar ja nörtti Britannia
15:00 Rattiraivoajat
16:00 Rattiraivoajat
16:00 Lainvalvojat
17:00 Lainvalvojat
18:00 Leijonastudio: Leijonastudio
18:00 Jääkiekkoa: Suomi - Ruotsi
20:00 Leijonastudio: Leijonastudio
21:00 Matrix Revolutions
Yle Teema & Fem
07:00 BUU-klubben
08:00 Kotijumppaa Sofian kanssa
08:00 Spotlight: Kestääkö T-paita käyttöä?
09:00 Itämeren monet kasvot
09:00 Studio 65
10:00 Maajussin luontokuvat
11:00 Tarinoita pikkukaupungista - Tammisaari
12:00 Norjan radion sinfoniaorkesteri esittää
12:00 Fatin valinta
13:00 Backstreet Girls - pandemiakomedia
14:00 Gran Hotel
15:00 La Promesa - Salaisuuksien kartano
16:00 Gran Hotel
16:00 Enemmän elokuvasta: Pahan kosketus
17:00 Rakkaudesta taloon
17:00 Veljesten keittiössä
17:00 Yle Nyheter TV-nytt
18:00 BUU-klubben
18:00 Koiraperheet käytöskoulussa
19:00 Yksi kaupunki - yksi tarina
19:00 Yle Nyheter TV-nytt
19:00 Norja ilmasta nähtynä
20:00 Syyttäjä Imma Tataranni
21:00 Tuli ratsain vieras mies
Yle TV1
06:00 Ylen aamu
09:00 Puoli seitsemän
10:00 Murdochin murhamysteerit
10:00 Akuutti - terveys on aina ajankohtainen
10:00 Yle Uutiset Uusimaa
10:00 Yle Uutiset Kaakkois-Suomi
11:00 Yle Uutiset Lounais-Suomi
11:00 Yle Uutiset Häme
11:00 Yle Uutiset Pirkanmaa
11:00 Yle Uutiset Keski-Suomi ja Etelä-Savo
11:00 Yle Uutiset Itä-Suomi
11:00 Yle Uutiset Pohjanmaa
11:00 Yle Uutiset Pohjois-Suomi
11:00 Yle Uutiset Lappi
11:00 Yle Oddasat
11:00 Oddasat
12:00 Kulttuuricocktail Kirjat
12:00 Isä Brown ja hänen laumansa
13:00 Kun isä tahtoo
14:00 Elävä arkisto: Ajatuksia työn ääressä. Onnen päiviä.
14:00 Digihuijatut
15:00 Euroopan unelmakartta
15:00 A-Talk
16:00 Yle Uutiset selkosuomeksi
16:00 Yle Oddasat
16:00 Novosti Yle
16:00 Yle Uutiset viittomakielellä
16:00 Yle Uutiset alueeltasi
17:00 Yle Uutiset 17.00
17:00 Isä Brown ja hänen laumansa
18:00 Yle Uutiset 18.00
18:00 Puoli7 tänään
18:00 Yle Uutiset alueeltasi
18:00 Puoli seitsemän
19:00 Hakekaa kätilö!
19:00 Kovan viikon ilta: Kaikki muut uutiset
20:00 Viimeinen sana
20:00 Yle Uutiset 20.30
20:00 Urheiluruutu
21:00 Perjantai
21:00 Yle Uutiset
21:00 Urheiluruutu
21:00 Yle Uutiset Uutis-Suomi
22:00 Hiljainen todistaja
22:00 Oddasat
23:00 Flatshare - Kimppakämppä
23:00 Puoli seitsemän
Yle TV2
06:00 Pikku Kakkonen
06:00 Nimipäiväonnittelu: 19.4.
06:00 Hau Hau, Piip ja Veli
07:00 Fantti ja työkoneet
07:00 Pikku Kakkonen
07:00 Pipsa Possu
07:00 Franklin ja ystävät
07:00 Pikku Kakkonen
07:00 Emmi ja Kuru
07:00 Pikku Kakkosen posti
07:00 Anna ja ystävät
07:00 Pikku Kakkonen
07:00 Kari Kiituri
08:00 Anton Siilinen ratkaisee
08:00 Nimipäiväonnittelu: 19.4.
08:00 Pikku Kakkonen
08:00 Kesäleiri
08:00 Keltainen Lumimies
08:00 Jumppahetki: Venyttely ja rentoutus
09:00 Strömsö 2018
09:00 Latela
10:00 Hulluja urheilulajeja
10:00 LAKEUSlife
11:00 Riistametsällä Pohjolassa
11:00 Matkapassi: 20 vuotta maailman ympäri
12:00 Tanskalainen maajussi
13:00 SuomiLOVE
14:00 Näin Norjassa: Lintubongarit
14:00 Søren Vesterin puutarha
15:00 Kummeli
15:00 Kummeli
15:00 Siskonpeti: Ei niin vihainen nainen
16:00 Punkaharjun pojat
16:00 Yliopistollinen eläinsairaala: Manu-koira pissaa verta
17:00 Pikku Kakkonen
18:00 SuomiLOVE
19:00 Siskonpeti: Hääpäiväselfie
19:00 Tarinoiden Ruisrock: Terhi Kokkonen
19:00 Taivaan tulet
20:00 Pohjoisen eläinlääkärit
20:00 Pohjoisen eläinlääkärit
20:00 Luontotuokio
21:00 Sohvaperunat
21:00 Arppa YleXPopissa
22:00 Mullan alta: Heikki Kuula ja Yona
23:00 YleX Esittää: Malla