Nyrkki esitysajankohdat
KalPan sonnit ja vasikat 2023–24: Tšekkitähden kuuma lapa piiskasi kauden yllättäjän pitkälle edelliskauden tähtien romahtaessa
Kuopiossa päästiin nauttimaan KalPan peleistä aina Liigan välieriin saakka, mutta lopulta tuloksena oli neljäs sija. Joukkueesta nousi esille etenkin tiukka ykkösnyrkki, joka iskettiin yhteen joulukuussa.
TV-ohjelmat
23.04
AVA
09:00 Unelma-asunto auringon alta
10:00 Aarrepaja UK
11:00 Unelma-asunto auringon alta
12:00 Grand Designs - unelma-asunnot
13:00 Emmerdale
13:00 Tiny House Hunting
14:00 Grand Designs Suomi
15:00 Unelma-asunto auringon alta
16:00 Lemmen viemää
17:00 MasterChef Suomi
18:00 Kotoisa
19:00 Unelma-asunto auringon alta
20:00 Kova laki: Erikoisyksikkö
21:00 MasterChef Suomi
Eveo
15:00 Somero
16:00 Sinun treeni
16:00 Terveyssummit
17:00 Terveyssummit
17:00 Astrologian tähdet
18:00 Astrologian tähdet
18:00 Jahtikuksa
19:00 Jahtikuksa
19:00 Hole-in-One
20:00 Hole-in-One
20:00 Pieni Eläinklinikka
21:00 Hellapoliisi
21:00 Hellapoliisi
22:00 Missio
22:00 Harrikat minttiin
Frii
09:00 SOS Gotlanti
10:00 Kadonneet
11:00 Deadly Recall
12:00 Kiinteistökaupoilla rahoiksi
13:00 Kiinteistökaupoilla rahoiksi
13:00 Valitut palat collection
14:00 Ainutlaatuiset kodit
14:00 Avioparin remonttibisnes
15:00 San Diegon eläintarha
17:00 Kova laki: Erikoisyksikkö
18:00 Vintage-kodit kuntoon
19:00 Kiinteistöhuutokauppa: Remontilla rahoiksi
19:00 Asunnon metsästäjät maailmalla
19:00 Valheellinen nettimaailma
21:00 Rikoksen Anatomia
22:00 Kova laki: Erikoisyksikkö
23:00 Piinaava pakkomielle
Hero
13:00 Superkauppiaat
14:00 Uusi elämä etelässä
15:00 Toisenlaiset teiniäidit
15:00 Farmi Suomi
17:00 Rikkaat ja rahattomat
18:00 Miljonäärien luksuslomakodit vaihtoon
19:00 Paratiisihotelli Ruotsi
20:00 NCIS Los Angeles
21:00 Koskinen: Siimamies
Jim
09:00 Uusi elämä etelässä
10:00 Alaskan jäälentokenttä
11:00 Australian rajalla
11:00 Australian rajalla
12:00 Raskaan kaluston pelastajat
13:00 Suomen huutokauppakeisari
14:00 Alaskan jäälentokenttä
15:00 Arman Pohjantähden alla
16:00 Raskaan kaluston pelastajat
17:00 New York 24/7
18:00 Rekkakuskit Suomi
19:00 Duudsonit tuli taloon
20:00 Erikoisjoukot
21:00 Panttilainaamo
Kutonen
09:00 Autonrassaajat
10:00 Autonrassaajat
10:00 Maatilan pelastajat
11:00 Arvokaman metsästäjät USA
12:00 Arvokaman metsästäjät USA
12:00 Museoiden mysteerit
13:00 Menneisyyden mysteerit
14:00 Romuautot rahaksi
16:00 Top Gear
17:00 Löytöretki tuntemattomaan
18:00 Gold Rush: Kaivosten pelastajat
19:00 Wheeler Dealers
21:00 Top Gear
22:00 Top Gear
23:00 Autopaja Goblin Works
Liv
09:00 Sinkkuillallinen
10:00 Save the Date Suomi
11:00 Uusi elämä etelässä
12:00 Remppa vai muutto UK
13:00 Puutarhan pelastajat
14:00 Sinkkuillallinen
15:00 Annan herkulliset leivonnaiset
15:00 Petolliset
17:00 Uusi elämä etelässä
18:00 Sinkkuillallinen
19:00 Remppa vai muutto UK
20:00 Remppa vai muutto UK
21:00 The Voice of Finland
MTV3
10:00 Emmerdale
10:00 Kauniit ja rohkeat
11:00 ARPA.FI
12:00 Neljän tähden illallinen
12:00 Ostoskanava Myori.fi
13:00 Ihanat siirtolapuutarhat
13:00 Love
15:00 Kolmiodraama
16:00 Salatut elämät
16:00 Kauniit ja rohkeat
16:00 Uutiset
17:00 Päivän sää
17:00 Viiden jälkeen
17:00 Uutiset
17:00 Viiden jälkeen
17:00 Uutiset
18:00 Päivän sää
18:00 Viiden jälkeen
18:00 Emmerdale
19:00 Seitsemän uutiset
19:00 Päivän sää
19:00 Tulosruutu
19:00 Salatut elämät
20:00 MasterChef Suomi
21:00 Kolmiodraama
22:00 Kymmenen uutiset
22:00 Päivän sää
22:00 Tulosruutu
22:00 Love
National Geographic Channel
09:00 Alaskan lentopelastajat
10:00 Alaskan lentopelastajat
11:00 Uskomaton eläinlääkäri Pol
12:00 Lentoturmatutkinta
13:00 Lentoturmatutkinta
14:00 Tonnikalan saalistajat: Outer Banks
15:00 Vaaran vyöhykkeellä
16:00 Suuret rakenteet: rakennustekniikan ihmeitä
17:00 Hostile Planet
18:00 Egyptin kadonneet aarteet
19:00 Lentoturmatutkinta
20:00 Mystiset muinaiskuolemat
21:00 Rewind the '90s
Nelonen
08:00 Huvila & Huussi - parhaat remontit
09:00 Koti koiralle UK
10:00 Annan herkulliset leivonnaiset
10:00 Jaksa paremmin
11:00 Haluatko miljonääriksi?
12:00 LIVE: Onnenarpa
13:00 Valitut Palat Collection
14:00 Valitut Palat Collection
14:00 Annan herkulliset leivonnaiset
14:00 Remppa vai muutto
15:00 Poliisikoira Rex
16:00 Onnenarpa
17:00 Kuppilat kuntoon, Ville Haapasalo ja Pipsa Hurmerinta!
18:00 Huvila & Huussi
19:00 Haluatko miljonääriksi?
20:00 Burgerimiehet Aasiassa
20:00 Keno ja Synttärit
21:00 Erikoisjoukot
22:00 Ivalo
23:00 IS esittää: Sain sen videolle
23:00 Punttikomedia
STAR Channel
09:00 Moderni perhe
09:00 Moderni perhe
10:00 Melkein MENSA
11:00 Family Guy
11:00 Family Guy
12:00 Simpsonit
12:00 Simpsonit
13:00 Ensisilmäyksellä
13:00 Ensisilmäyksellä
14:00 Miehen puolikkaat
14:00 Miehen puolikkaat
15:00 Moderni perhe
15:00 Moderni perhe
16:00 Rillit huurussa
16:00 Rillit huurussa
17:00 Family Guy
17:00 Family Guy
18:00 Simpsonit
18:00 Simpsonit
19:00 Miehen puolikkaat
19:00 Miehen puolikkaat
20:00 Rillit huurussa
20:00 Rillit huurussa
21:00 9-1-1: Lone Star
22:00 Miehen puolikkaat
22:00 Miehen puolikkaat
23:00 Gone Baby Gone
Sub
09:00 Suurmestari UK
10:00 Moderni perhe
10:00 Käräytyskamera
11:00 Pilanpäiten
11:00 Suurmestari Ruotsi
12:00 Salatut elämät
13:00 Simpsonit
13:00 Simpsonit
14:00 Huutokaupan metsästäjät
14:00 Huutokaupan metsästäjät
15:00 Myytinmurtajat: Siinäpä pulma!
16:00 Race Across The World Suomi
17:00 Simpsonit
17:00 Simpsonit
18:00 Ulosottomiehet
19:00 Rekkakuskit jäällä
20:00 Frendit
20:00 Frendit
21:00 Täydellinen sotilas
23:00 Elämää Philadelphiassa
23:00 Suurmestari
TLC
09:00 Äiti bestiksenä
10:00 90 päivää morsiamena: Maailmalla
11:00 90 päivää morsiamena: Maailmalla
12:00 Vauva muuttaa kaiken
13:00 Kakkukuningas: Kaksintaisto
14:00 Satakiloiset siskot
15:00 90 päivää morsiamena: Rakkautta paratiisissa
16:00 90 päivää morsiamena: Rakkautta paratiisissa: Jälkipyykki
17:00 Kauneusoperaatio helvetistä
18:00 Kakkukuningas: Kaksintaisto
19:00 Sisarvaimot
21:00 90 päivää morsiamena: Päiväkirjat
22:00 90 päivää morsiamena: Chantelin perhe
23:00 Milf Manor
TV5
08:00 Remonttipari
09:00 Asunnon metsästäjät
09:00 Kirpputorikisa
10:00 Kirpputorikisa
11:00 Supertähtien yllätysremontit
12:00 Kokkaushaaste
13:00 Kevään suuri leivontakilpailu
14:00 Revenge Body with Martina Aitolehti
14:00 Revenge Body with Martina Aitolehti
15:00 Arktiset vedet
15:00 Arktiset vedet
16:00 Lainvalvojat
17:00 Lainvalvojat
17:00 Arvokaman etsijät: Entisöijät
18:00 Leijonastudio: Leijonastudio
19:00 Jääkiekkoa: Ruotsi-Suomi
21:00 Leijonastudio: Leijonastudio
21:00 Miehet, jotka myivät jalkapallon MM-kisat
Yle Teema & Fem
09:00 Hyvissä käsissä
10:00 Sportliv
10:00 Vaikuttajien miljoonabisnes
11:00 Carmen-kiharat
12:00 Kolme naista
12:00 Maija Isola
14:00 Periaatekysymys
14:00 Venetsiasta Niilille
15:00 La Promesa - Salaisuuksien kartano
16:00 Gran Hotel
16:00 Agnete käyttää ääntään
17:00 Rakkaudesta taloon
17:00 Kasper Strömman ja Suomen saunat
17:00 Yle Nyheter TV-nytt
18:00 BUU-klubben
18:00 Riko Eklundh - teatterin ja todellisuuden rajamailla
19:00 Yle Nyheter TV-nytt
19:00 Norjan salaiset huoneet
20:00 Syyttäjä Imma Tataranni
21:00 Tytöt tytöt tytöt
22:00 Lasse kaatuu, voi ei!
22:00 Lidian autossa
23:00 Syyttäjä Imma Tataranni
Yle TV1
09:00 Puoli seitsemän
10:00 Murdochin murhamysteerit
10:00 Juhat luonnossa
10:00 Yle Uutiset Uusimaa
10:00 Yle Uutiset Kaakkois-Suomi
11:00 Yle Uutiset Lounais-Suomi
11:00 Yle Uutiset Häme
11:00 Yle Uutiset Pirkanmaa
11:00 Yle Uutiset Keski-Suomi ja Etelä-Savo
11:00 Yle Uutiset Itä-Suomi
11:00 Yle Uutiset Pohjanmaa
11:00 Yle Uutiset Pohjois-Suomi
11:00 Yle Uutiset Lappi
11:00 Yle Oddasat
11:00 Oddasat
12:00 Mot
12:00 Isä Brown ja hänen laumansa
13:00 Komppanian neropatit
14:00 Elävä arkisto: Viimeinen hyppy
14:00 Elävä arkisto: Robottinako unelma-ammatissa?
15:00 Elävä arkisto: Poutaa ja hellettä 1935
15:00 Viimeinen sana
15:00 A-studio
16:00 Yle Uutiset selkosuomeksi
16:00 Yle Oddasat
16:00 Novosti Yle
16:00 Yle Uutiset viittomakielellä
16:00 Yle Uutiset alueeltasi
17:00 Yle Uutiset 17.00
17:00 Murha paratiisissa
18:00 Yle Uutiset 18.00
18:00 Puoli7 tänään
18:00 Yle Uutiset alueeltasi
18:00 Puoli seitsemän
19:00 Prisma: Ystävyyden anatomia
19:00 Akuutti Live: Suoraa puhetta mielenterveydestä
20:00 Yle Uutiset 20.30
20:00 Urheiluruutu
21:00 A-studio
21:00 Perjantai-dokkari
21:00 Yle Uutiset
21:00 Urheiluruutu
21:00 Yle Uutiset Uutis-Suomi
22:00 Eläinoikeusjuttu
23:00 Oddasat
23:00 Perjantai
Yle TV2
09:00 Strömsö 2018
09:00 Latela
10:00 Hulluja urheilulajeja
10:00 LAKEUSlife
11:00 Riistametsällä Pohjolassa
11:00 Matkapassi: 20 vuotta maailman ympäri
12:00 Tanskalainen maajussi
13:00 SuomiLOVE
14:00 Søren Vesterin puutarha
14:00 Ketonen & Myllyrinne
15:00 Sohvaperunat
16:00 Punkaharjun pojat
16:00 Yliopistollinen eläinsairaala: Papukaija Jaakko 57v. uuden edessä
17:00 Pikku Kakkonen
18:00 SuomiLOVE
20:00 Maailman kauneimmat junareitit
20:00 Juhlatunnelma
21:00 Sekunnit
21:00 Huippuvuoret yläilmoista
21:00 Jokaisen miehen takana
22:00 Stalkkerin vainoama
23:00 Erityisen vaarallinen