Huvila%20 esitysajankohdat
Suomen kauneimman kodin erikoinen kesämökki loksauttaa leuat: ”En ole ikinä nähnyt enkä kuullut”
Kesämökki on Pelle Pelottomaksi kuvaillun Seppo Kärkkäisen luomus. Suomen kauneimmassa kodissa on esitelty jo niin monta suomalaista kesämökkiä, että todellisia erikoisuuksia tulee enää harvemmin vastaan. Tänään sellainen on kuitenkin luvassa. Mirva ja Seppo Kärkkäisen Villa Pyöriäinen on erikoisin kolmesta jaksossa esiteltävästä kohteesta. Se sijaitsee itärajan tuntumassa Villalassa omalla niemellä Puruveden rannalla. Nimensä mukaisesti tämä 360 asteen huvila pyörii. Kyllä: pyörii. Kaksikerroksinen, 188-neliöinen vapaa-ajan asunto on valmistunut vuonna 2012. Sieltä löytyy lukuisia omistajan tekemiä keksintöjä.
TV-ohjelmat
18.04
AVA
12:00 Grand Designs - unelma-asunnot
13:00 Emmerdale
13:00 Ihanat siirtolapuutarhat
14:00 Los Angelesin luksuslukaalit
15:00 Unelma-asunto auringon alta
16:00 Lemmen viemää
17:00 Suomen kaunein koti: Kesämökit
18:00 Kolmiodraama
19:00 Unelma-asunto auringon alta
20:00 Kova laki: Erikoisyksikkö
21:00 The Spanish Princess
22:00 Kova laki: Rikollinen mieli
23:00 Yökylässä Maria Veitola
Eveo
15:00 Somero
16:00 Sinun treeni
16:00 Moottorimaailma
17:00 Moottorimaailma
17:00 KaaraTV
18:00 KaaraTV
18:00 Jahtikuksa
19:00 Jahtikuksa
19:00 Fillaripäiväkirja
20:00 Fillaripäiväkirja
20:00 KaaraTV
21:00 KaaraTV
21:00 Sinun treeni
22:00 Pieni Eläinklinikka
22:00 Hetki Saaristossa
23:00 Merimaili
23:00 Merimaili
Frii
13:00 Kiinteistökaupoilla rahoiksi
13:00 TV-shop
14:00 Valitut palat collection
14:00 Ainutlaatuiset kodit
14:00 Avioparin remonttibisnes
15:00 San Diegon eläintarha
17:00 Kova laki: Erikoisyksikkö
18:00 Vintage-kodit kuntoon
19:00 Kiinteistöhuutokauppa: Remontilla rahoiksi
19:00 Asunnon metsästäjät maailmalla
19:00 Valheellinen nettimaailma
21:00 Naked Attraction Norja
Hero
13:00 Superkauppiaat
14:00 Uusi elämä etelässä
15:00 Toisenlaiset teiniäidit
15:00 Farmi Suomi
17:00 Rikkaat ja rahattomat
18:00 Remppa vai muutto Suomi
19:00 Paratiisihotelli Ruotsi
20:00 NCIS Los Angeles
20:00 Tulossa: Haluatko miljonääriksi?
21:00 Beck: Erakko
Jim
12:00 Raskaan kaluston pelastajat
13:00 Suomen huutokauppakeisari
14:00 Alaskan jäälentokenttä
15:00 Arman Pohjantähden alla
16:00 Raskaan kaluston pelastajat
17:00 Australian rajalla
17:00 Diili
19:00 Burgerimiehet Aasiassa
20:00 Suuri seikkailu
21:00 Top Gear Suomi
Kutonen
13:00 Museoiden mysteerit
14:00 Gold Rush: Kaivosten pelastajat
15:00 Romuautot rahaksi
16:00 Top Gear
17:00 Löytöretki tuntemattomaan: Kuoleman jälkeen
18:00 Gold Rush: Kaivosten pelastajat
19:00 Amerikan rajavartijat: Meksiko
21:00 Kukkoilijat
23:00 Syntynyt 4. heinäkuuta
Liv
12:00 Remppa vai muutto UK
13:00 Puutarhan pelastajat
14:00 Sinkkuillallinen
15:00 Annan herkulliset leivonnaiset
15:00 Petolliset
17:00 Uusi elämä etelässä
18:00 Sinkkuillallinen
19:00 Remppa vai muutto UK
20:00 Kuppilat kuntoon, Ville Haapasalo ja Pipsa Hurmerinta!
20:00 Keno ja Synttärit
21:00 The Real Housewives Suomi
22:00 Huvila & Huussi
23:00 Unelmien poikamies
MTV3
13:00 Sukuni salat
14:00 Kotoisa
15:00 Sanansaattajat
16:00 Salatut elämät
16:00 Kauniit ja rohkeat
16:00 Uutiset
17:00 Päivän sää
17:00 Viiden jälkeen
17:00 Uutiset
17:00 Viiden jälkeen
17:00 Uutiset
18:00 Päivän sää
18:00 Viiden jälkeen
18:00 Emmerdale
19:00 Seitsemän uutiset
19:00 Päivän sää
19:00 Tulosruutu
19:00 Salatut elämät
20:00 Olet mitä syöt
21:00 Suurmestari
22:00 Kymmenen uutiset
22:00 Päivän sää
22:00 Tulosruutu
22:00 Rallisirkus
23:00 Asian ytimessä
National Geographic Channel
12:00 Lentoturmatutkinta
13:00 Lentoturmatutkinta
14:00 Äärimmäistä selviytymistä: toinen maailmansota
15:00 Gordon Ramsayn makuseikkailut
16:00 Suuret rakenteet: rakennustekniikan ihmeitä
17:00 Hubblen kosminen matka
18:00 Egyptin kadonneet aarteet
19:00 Lentoturmatutkinta
20:00 Notre Damen jälleenrakennus
21:00 Natsien jättimäiset rakennusurakat -kooste
22:00 Meret ilman vettä
Nelonen
12:00 LIVE: Onnenarpa
13:00 Valitut Palat Collection
14:00 Valitut Palat Collection
14:00 Annan herkulliset leivonnaiset
14:00 Suuri seikkailu
16:00 Onnenarpa
16:00 Syke
17:00 Syke
17:00 Diili
19:00 Kuppilat kuntoon, Ville Haapasalo ja Pipsa Hurmerinta!
20:00 Farmi Suomi
21:00 Keno ja Synttärit
21:00 Erikoisjoukot
22:00 Veikkausliiga - Futiksen nälkään
22:00 Pohjolan laki
STAR Channel
13:00 Ensisilmäyksellä
13:00 Ensisilmäyksellä
14:00 Miehen puolikkaat
14:00 Miehen puolikkaat
15:00 Moderni perhe
15:00 Moderni perhe
16:00 Rillit huurussa
16:00 Rillit huurussa
17:00 Family Guy
17:00 Family Guy
18:00 Simpsonit
18:00 Simpsonit
19:00 Miehen puolikkaat
19:00 Miehen puolikkaat
20:00 Rillit huurussa
20:00 Rillit huurussa
21:00 Moderni perhe
21:00 Moderni perhe
22:00 Moderni perhe
22:00 Moderni perhe
23:00 Family Guy
23:00 Family Guy
Sub
13:00 Simpsonit
13:00 UEFA Champions League: Huippuhetket
14:00 Rekkakuskit jäällä
15:00 Poliisit UK: Ajojahti
16:00 Stadi vs. Lande
17:00 Simpsonit
17:00 Simpsonit
18:00 Ulosottomiehet
19:00 Huutokaupan metsästäjät
19:00 Huutokaupan metsästäjät
20:00 Frendit
20:00 Frendit
21:00 Bridget Jones's Baby
23:00 Kummeli V
TLC
13:00 Kakkukuningas: Kaksintaisto
14:00 Satakiloiset siskot
15:00 90 päivää morsiamena: Maailmalla
TV5
13:00 Kevään suuri leivontakilpailu
15:00 Arktiset vedet
16:00 Arktiset vedet
16:00 Lainvalvojat
17:00 Lainvalvojat
18:00 Leijonastudio: Leijonastudio
18:00 Jääkiekkoa: Suomi-Ruotsi
20:00 Leijonastudio: Leijonastudio
21:00 Rikoksen Anatomia
22:00 Matrix Reloaded
Yle Teema & Fem
14:00 Talot huokuvat historiaa
15:00 La Promesa - Salaisuuksien kartano
16:00 Gran Hotel
16:00 Jumalallista ruokaa
17:00 Rakkaudesta taloon
17:00 Unelmakoti Sisiliassa
17:00 Yle Nyheter TV-nytt
18:00 BUU-klubben
18:00 Huutokauppakesä
19:00 Yle Nyheter TV-nytt
19:00 Strömsöstä poimittua
20:00 Syyttäjä Imma Tataranni
21:00 Fire of Love
Yle TV1
13:00 Keittiökavaljeerit
14:00 Elävä arkisto: Mennään junalla
15:00 Suomi on metsäläinen
15:00 Yle Uutiset selkosuomeksi
15:00 Yle Oddasat
15:00 Novosti Yle
15:00 Yle Uutiset viittomakielellä
15:00 Yle Uutiset alueeltasi
16:00 Eduskunnan kyselytunti
17:00 Yle Uutiset 17.00
17:00 Isä Brown ja hänen laumansa
17:00 Näin kirjaudut Yle Areenan sovellukseen älytelevisiolla
18:00 Yle Uutiset 18.00
18:00 Puoli7 tänään
18:00 Yle Uutiset alueeltasi
18:00 Puoli seitsemän
19:00 Valta
19:00 Tarinoita tuntureilta
20:00 Nepsyt
20:00 Yle Uutiset 20.30
20:00 Urheiluruutu
21:00 A-Talk
21:00 Yle Uutiset
21:00 Urheiluruutu
21:00 Yle Uutiset Uutis-Suomi
22:00 Ulkolinja: Ukrainan aseiden kallis hinta
22:00 Oddasat
23:00 Digihuijatut
23:00 Puoli seitsemän
Yle TV2
13:00 Yle Live: Von Hertzen Brothers
14:00 Søren Vesterin puutarha
14:00 Tottumiskysymys
16:00 Punkaharjun pojat
16:00 Yliopistollinen eläinsairaala: Aggressiivinen Viuhti-marsu
17:00 Pikku Kakkonen
18:00 SuomiLOVE
19:00 Kummeli
19:00 Kummeli
19:00 Siskonpeti: Ei niin vihainen nainen
20:00 Maamerkkien uusi elämä
20:00 Huippuvuoret yläilmoista
20:00 YleX Otto
21:00 Sorjonen
22:00 The Lazarus Project
22:00 Nikaa etsimässä
23:00 Epänormaali
23:00 Epänormaali