Daltonit esitysajankohdat
TV-ohjelmat
28.03
AVA
17:00 Suomen kaunein koti: Kesämökit
17:00 Suomen kaunein koti: Kesämökit
18:00 Kolmiodraama
18:00 Kolmiodraama
19:00 Unelma-asunto auringon alta
19:00 Unelma-asunto auringon alta
20:00 Kova laki: Erikoisyksikkö
20:00 Kova laki: Erikoisyksikkö
21:00 The Spanish Princess
21:00 The Spanish Princess
22:00 Muodin huipulle
22:00 Muodin huipulle
Frii
18:00 Unelmaremontit Kaliforniassa
18:00 Unelmaremontit Kaliforniassa
19:00 Lottovoittajan unelmakoti
19:00 Asunnon metsästäjät maailmalla
19:00 Valheellinen nettimaailma
19:00 Lottovoittajan unelmakoti
19:00 Asunnon metsästäjät maailmalla
19:00 Valheellinen nettimaailma
21:00 Naked Attraction Norja
21:00 Kova laki: Erikoisyksikkö
21:00 Naked Attraction Norja
21:00 Kova laki: Erikoisyksikkö
22:00 Kenet ihmeessä nain?
22:00 Kenet ihmeessä nain?
Hero
18:00 Remppa vai muutto Suomi
18:00 Remppa vai muutto Suomi
19:00 Paratiisihotelli Ruotsi
19:00 Paratiisihotelli Ruotsi
20:00 Blue Bloods
20:00 Tulevaisuuden työelämä
20:00 Blue Bloods
20:00 Tulevaisuuden työelämä
21:00 Beck: Hirviö
21:00 Beck: Hirviö
23:00 Lahko
23:00 Lahko
Jim
19:00 Burgerimiehet Aasiassa
19:00 Burgerimiehet Aasiassa
20:00 Suuri seikkailu
20:00 Suuri seikkailu
21:00 Top Gear Suomi
21:00 Top Gear Suomi
Kutonen
18:00 Gold Rush: Kaivosten pelastajat spesiaali
18:00 Gold Rush: Kaivosten pelastajat spesiaali
19:00 Amerikan rajavartijat: Meksiko
19:00 Amerikan rajavartijat: Meksiko
21:00 Edge of Tomorrow
Liv
17:00 Brittien ökyimmät myyntikohteet
17:00 Brittien ökyimmät myyntikohteet
18:00 Sinkkuillallinen
18:00 Sinkkuillallinen
19:00 Remppa vai muutto UK
19:00 Remppa vai muutto UK
20:00 Remppa vai muutto UK
20:00 Keno ja Synttärit
20:00 Remppa vai muutto UK
20:00 Keno ja Synttärit
21:00 The Real Housewives Suomi
21:00 The Real Housewives Suomi
22:00 Huvila & Huussi
22:00 Huvila & Huussi
MTV3
18:00 Päivän sää
18:00 Viiden jälkeen
18:00 Emmerdale
18:00 Päivän sää
18:00 Viiden jälkeen
18:00 Emmerdale
19:00 Seitsemän uutiset
19:00 Päivän sää
19:00 Tulosruutu
19:00 Salatut elämät
19:00 Seitsemän uutiset
19:00 Päivän sää
19:00 Tulosruutu
19:00 Salatut elämät
20:00 Muodin huipulle
20:00 Muodin huipulle
21:00 Yökylässä Maria Veitola
21:00 Yökylässä Maria Veitola
22:00 Kymmenen uutiset
22:00 Päivän sää
22:00 Tulosruutu
22:00 Rallisirkus
22:00 Kymmenen uutiset
22:00 Päivän sää
22:00 Tulosruutu
22:00 Rallisirkus
23:00 Asian ytimessä
23:00 Asian ytimessä
National Geographic Channel
18:00 Egyptin kadonneet aarteet
18:00 Egyptin kadonneet aarteet
19:00 Lentoturmatutkinta
19:00 Lentoturmatutkinta
20:00 Autojen ensiapu
20:00 Autojen ensiapu
21:00 Toisen maailmansodan haudatut salaisuudet
21:00 Toisen maailmansodan haudatut salaisuudet
22:00 Viimeiset vonkaleet
22:00 Viimeiset vonkaleet
23:00 Mystiset muinaiskuolemat
23:00 Mystiset muinaiskuolemat
Nelonen
19:00 Koti koiralle
19:00 Koti koiralle
20:00 Farmi Suomi
20:00 Farmi Suomi
21:00 Keno ja Synttärit
21:00 Erikoisjoukot
21:00 Keno ja Synttärit
21:00 Erikoisjoukot
22:00 Pohjolan laki
22:00 Pohjolan laki
23:00 Kuutamolla
23:00 Kuutamolla
STAR Channel
18:00 Simpsonit
18:00 Simpsonit
18:00 Simpsonit
18:00 Simpsonit
19:00 Miehen puolikkaat
19:00 Miehen puolikkaat
19:00 Miehen puolikkaat
19:00 Miehen puolikkaat
20:00 Silent Library Suomi
20:00 Rillit huurussa
20:00 Silent Library Suomi
20:00 Rillit huurussa
21:00 Rillit huurussa
21:00 Rillit huurussa
21:00 Rillit huurussa
21:00 Rillit huurussa
22:00 Moderni perhe
22:00 Moderni perhe
22:00 Moderni perhe
22:00 Moderni perhe
23:00 Moderni perhe
23:00 Moderni perhe
23:00 Moderni perhe
23:00 Moderni perhe
Sub
18:00 Laittomien autojen takavarikoijat
18:00 Laittomien autojen takavarikoijat
19:00 Jay Lenon autotalli
19:00 Jay Lenon autotalli
20:00 Frendit
20:00 Frendit
20:00 Frendit
20:00 Frendit
21:00 A Star Is Born
21:00 A Star Is Born
23:00 Valo valtameren yllä
23:00 Valo valtameren yllä
TLC
18:00 Tohtori jalkapaise
18:00 Tohtori jalkapaise
19:00 Designremontit
19:00 Designremontit
21:00 Äiti bestiksenä
TV5
18:00 Maanteiden sankarit
18:00 Latelan Laurin hurja remontti
18:00 Maanteiden sankarit
18:00 Latelan Laurin hurja remontti
19:00 Latelan Laurin hurja remontti
19:00 Pelastajat Helsinki
19:00 Latelan Laurin hurja remontti
19:00 Pelastajat Helsinki
20:00 Pelastajat Helsinki
20:00 Pelastajat Helsinki
21:00 Rikoksen Anatomia
21:00 Rikoksen Anatomia
22:00 Sakaali
22:00 Sakaali
Yle Teema & Fem
18:00 BUU-klubben
18:00 Huutokauppakesä
18:00 BUU-klubben
18:00 Huutokauppakesä
19:00 Yle Nyheter TV-nytt
19:00 Strömsöstä poimittua
19:00 Yle Nyheter TV-nytt
19:00 Strömsöstä poimittua
20:00 Syyttäjä Imma Tataranni
20:00 Syyttäjä Imma Tataranni
21:00 Pohjoismaiset kulttuuriskandaalit
21:00 Lähiöbotox: African Metal Tour
21:00 Pohjoismaiset kulttuuriskandaalit
21:00 Lähiöbotox: African Metal Tour
22:00 Lähiöbotox: African Metal Tour
22:00 Lähiöbotox: African Metal Tour
22:00 Lähiöbotox: African Metal Tour
22:00 Lähiöbotox: African Metal Tour
23:00 Lähiöbotox: African Metal Tour
23:00 Lähiöbotox: African Metal Tour
Yle TV1
18:00 Yle Uutiset 18.00
18:00 Puoli7 tänään
18:00 Yle Uutiset alueeltasi
18:00 Puoli seitsemän
18:00 Yle Uutiset 18.00
18:00 Puoli7 tänään
18:00 Yle Uutiset alueeltasi
18:00 Puoli seitsemän
19:00 Valta
19:00 Valta
20:00 Työmaana katastrofi
20:00 Yle Uutiset 20.30
20:00 Urheiluruutu
20:00 Työmaana katastrofi
20:00 Yle Uutiset 20.30
20:00 Urheiluruutu
21:00 A-Talk
21:00 Yle Uutiset
21:00 Urheiluruutu
21:00 Yle Uutiset Uutis-Suomi
21:00 A-Talk
21:00 Yle Uutiset
21:00 Urheiluruutu
21:00 Yle Uutiset Uutis-Suomi
22:00 Ulkolinja: Afganistan - ei naisille
22:00 Ulkolinja: Afganistan - ei naisille
23:00 Marikan kuolema
23:00 Marikan kuolema
Yle TV2
18:00 SuomiLOVE
18:00 SuomiLOVE
19:00 Siskonpeti
19:00 Kummeli
19:00 Siskonpeti: Sali-funk
19:00 Siskonpeti
19:00 Kummeli
19:00 Siskonpeti: Sali-funk
20:00 Maamerkkien uusi elämä
20:00 Pikku juttu
20:00 Maamerkkien uusi elämä
20:00 Pikku juttu
21:00 Sorjonen
21:00 Sorjonen
22:00 The Lazarus Project
22:00 Rikollispomot
22:00 The Lazarus Project
22:00 Rikollispomot
23:00 Pelimaailman pahikset
23:00 Pelimaailman pahikset