Bing esitysajankohdat
Nelonen 2024-03-29 06:00:00 Bing
Kausi 4. Jakso 6/26. Bing on kolmevuotias pikkuinen pupu, joka ystäviensä avustamana oppii joka päivä jotain uutta ja selviytyy taaperoille tutuista elämän haasteista. Lastenohjelma. (7') Ohjelman tekstitys teksti-tv:n sivulla 333.
Nelonen 2024-03-30 06:00:00 Bing
Kausi 4. Jakso 2/26. Bing on kolmevuotias pikkuinen pupu, joka ystäviensä avustamana oppii joka päivä jotain uutta ja selviytyy taaperoille tutuista elämän haasteista. Lastenohjelma. (7') Ohjelman tekstitys teksti-tv:n sivulla 333.
Nelonen 2024-03-31 06:00:00 Bing
Kausi 4. Jakso 3/26. Bing on kolmevuotias pikkuinen pupu, joka ystäviensä avustamana oppii joka päivä jotain uutta ja selviytyy taaperoille tutuista elämän haasteista. Lastenohjelma. (7') Ohjelman tekstitys teksti-tv:n sivulla 333.
Nelonen 2024-04-01 06:00:00 Bing
Nelonen 2024-04-02 06:00:00 Bing
Nelonen 2024-04-03 06:00:00 Bing
Nelonen 2024-03-29 06:00:00 Bing
Kausi 4. Jakso 6/26. Bing on kolmevuotias pikkuinen pupu, joka ystäviensä avustamana oppii joka päivä jotain uutta ja selviytyy taaperoille tutuista elämän haasteista. Lastenohjelma. (7') Ohjelman tekstitys teksti-tv:n sivulla 333.
Nelonen 2024-04-04 06:00:00 Bing
Nelonen 2024-03-30 06:00:00 Bing
Kausi 4. Jakso 2/26. Bing on kolmevuotias pikkuinen pupu, joka ystäviensä avustamana oppii joka päivä jotain uutta ja selviytyy taaperoille tutuista elämän haasteista. Lastenohjelma. (7') Ohjelman tekstitys teksti-tv:n sivulla 333.
Nelonen 2024-04-05 06:00:00 Bing
Nelonen 2024-03-31 06:00:00 Bing
Kausi 4. Jakso 3/26. Bing on kolmevuotias pikkuinen pupu, joka ystäviensä avustamana oppii joka päivä jotain uutta ja selviytyy taaperoille tutuista elämän haasteista. Lastenohjelma. (7') Ohjelman tekstitys teksti-tv:n sivulla 333.
Nelonen 2024-04-06 06:00:00 Bing
Nelonen 2024-04-01 06:00:00 Bing
Nelonen 2024-04-07 06:00:00 Bing
Nelonen 2024-04-02 06:00:00 Bing
Nelonen 2024-04-08 06:00:00 Bing
Nelonen 2024-04-03 06:00:00 Bing
Nelonen 2024-04-09 06:00:00 Bing
Nelonen 2024-04-04 06:00:00 Bing
Nelonen 2024-04-05 06:00:00 Bing
Nelonen 2024-04-06 06:00:00 Bing
Nelonen 2024-04-07 06:00:00 Bing
Nelonen 2024-04-08 06:00:00 Bing
Nelonen 2024-04-09 06:00:00 Bing
"Kanavat täynnä bullshit-bingoja" – suomalaiset työpaikat tukkeutuvat kielestä, joka on pahimmillaan kuin parodiaa
Viestinnän asiantuntija Laura Niemi käyttää itsekin työssään kieltä, jota inhoaa. Jargonilla silotellaan ja jopa vääristellään asioita niin, että lopulta kukaan ei oikein tiedä, mistä puhutaan.
TV-ohjelmat
28.03
AVA
14:00 Los Angelesin luksuslukaalit
14:00 Los Angelesin luksuslukaalit
15:00 Unelma-asunto auringon alta
15:00 Unelma-asunto auringon alta
16:00 Lemmen viemää
16:00 Lemmen viemää
17:00 Suomen kaunein koti: Kesämökit
17:00 Suomen kaunein koti: Kesämökit
18:00 Kolmiodraama
18:00 Kolmiodraama
19:00 Unelma-asunto auringon alta
19:00 Unelma-asunto auringon alta
20:00 Kova laki: Erikoisyksikkö
20:00 Kova laki: Erikoisyksikkö
21:00 The Spanish Princess
21:00 The Spanish Princess
22:00 Muodin huipulle
22:00 Muodin huipulle
Frii
14:00 Vintage-kodit kuntoon
14:00 Vintage-kodit kuntoon
15:00 San Diegon eläintarha
15:00 San Diegon eläintarha
17:00 Kova laki: Erikoisyksikkö
17:00 Kova laki: Erikoisyksikkö
18:00 Unelmaremontit Kaliforniassa
18:00 Unelmaremontit Kaliforniassa
19:00 Lottovoittajan unelmakoti
19:00 Asunnon metsästäjät maailmalla
19:00 Valheellinen nettimaailma
19:00 Lottovoittajan unelmakoti
19:00 Asunnon metsästäjät maailmalla
19:00 Valheellinen nettimaailma
21:00 Naked Attraction Norja
21:00 Kova laki: Erikoisyksikkö
21:00 Naked Attraction Norja
21:00 Kova laki: Erikoisyksikkö
22:00 Kenet ihmeessä nain?
22:00 Kenet ihmeessä nain?
Hero
14:00 Uusi elämä etelässä
14:00 Uusi elämä etelässä
15:00 Toisenlaiset äidit
15:00 Farmi Suomi
15:00 Toisenlaiset äidit
15:00 Farmi Suomi
17:00 Rikkaat ja rahattomat UK
17:00 Rikkaat ja rahattomat UK
18:00 Remppa vai muutto Suomi
18:00 Remppa vai muutto Suomi
19:00 Paratiisihotelli Ruotsi
19:00 Paratiisihotelli Ruotsi
20:00 Blue Bloods
20:00 Tulevaisuuden työelämä
20:00 Blue Bloods
20:00 Tulevaisuuden työelämä
21:00 Beck: Hirviö
21:00 Beck: Hirviö
23:00 Lahko
23:00 Lahko
Jim
14:00 Alaskan jäälentokenttä
14:00 Alaskan jäälentokenttä
15:00 Massiiviset muutot
15:00 Massiiviset muutot
16:00 Raskaan kaluston pelastajat
16:00 Raskaan kaluston pelastajat
17:00 Australian rajalla
17:00 Diili
17:00 Australian rajalla
17:00 Diili
19:00 Burgerimiehet Aasiassa
19:00 Burgerimiehet Aasiassa
20:00 Suuri seikkailu
20:00 Suuri seikkailu
21:00 Top Gear Suomi
21:00 Top Gear Suomi
Kutonen
14:00 Gold Rush: White Water -spesiaali
14:00 Gold Rush: White Water -spesiaali
15:00 Romuautot rahaksi
15:00 Romuautot rahaksi
16:00 Top Gear
16:00 Top Gear
17:00 Löytöretki tuntemattomaan
17:00 Löytöretki tuntemattomaan
18:00 Gold Rush: Kaivosten pelastajat spesiaali
18:00 Gold Rush: Kaivosten pelastajat spesiaali
19:00 Amerikan rajavartijat: Meksiko
19:00 Amerikan rajavartijat: Meksiko
21:00 Edge of Tomorrow
21:00 Edge of Tomorrow
23:00 In A Valley Of Violence
23:00 In A Valley Of Violence
Liv
14:00 Sinkkuillallinen
14:00 Sinkkuillallinen
15:00 Annan herkulliset leivonnaiset
15:00 Tähdet, tähdet 2020
15:00 Annan herkulliset leivonnaiset
15:00 Tähdet, tähdet 2020
17:00 Brittien ökyimmät myyntikohteet
17:00 Brittien ökyimmät myyntikohteet
18:00 Sinkkuillallinen
18:00 Sinkkuillallinen
19:00 Remppa vai muutto UK
19:00 Remppa vai muutto UK
20:00 Remppa vai muutto UK
20:00 Keno ja Synttärit
20:00 Remppa vai muutto UK
20:00 Keno ja Synttärit
21:00 The Real Housewives Suomi
21:00 The Real Housewives Suomi
22:00 Huvila & Huussi
22:00 Huvila & Huussi
MTV3
14:00 Sanansaattajat
14:00 Sanansaattajat
15:00 Samalla rahalla
15:00 Samalla rahalla
16:00 Salatut elämät
16:00 Kauniit ja rohkeat
16:00 Uutiset
16:00 Salatut elämät
16:00 Kauniit ja rohkeat
16:00 Uutiset
17:00 Päivän sää
17:00 Viiden jälkeen
17:00 Uutiset
17:00 Viiden jälkeen
17:00 Uutiset
17:00 Päivän sää
17:00 Viiden jälkeen
17:00 Uutiset
17:00 Viiden jälkeen
17:00 Uutiset
18:00 Päivän sää
18:00 Viiden jälkeen
18:00 Emmerdale
18:00 Päivän sää
18:00 Viiden jälkeen
18:00 Emmerdale
19:00 Seitsemän uutiset
19:00 Päivän sää
19:00 Tulosruutu
19:00 Salatut elämät
19:00 Seitsemän uutiset
19:00 Päivän sää
19:00 Tulosruutu
19:00 Salatut elämät
20:00 Muodin huipulle
20:00 Muodin huipulle
21:00 Yökylässä Maria Veitola
21:00 Yökylässä Maria Veitola
22:00 Kymmenen uutiset
22:00 Päivän sää
22:00 Tulosruutu
22:00 Rallisirkus
22:00 Kymmenen uutiset
22:00 Päivän sää
22:00 Tulosruutu
22:00 Rallisirkus
23:00 Asian ytimessä
23:00 Asian ytimessä
National Geographic Channel
14:00 Elämää äärirajoilla: Alaska
14:00 Elämää äärirajoilla: Alaska
15:00 Saari ilman lakeja
15:00 Saari ilman lakeja
16:00 Autonraadot rahaksi
16:00 Autonraadot rahaksi
17:00 Apollo: takaisin Kuuhun
17:00 Apollo: takaisin Kuuhun
18:00 Egyptin kadonneet aarteet
18:00 Egyptin kadonneet aarteet
19:00 Lentoturmatutkinta
19:00 Lentoturmatutkinta
20:00 Autojen ensiapu
20:00 Autojen ensiapu
21:00 Toisen maailmansodan haudatut salaisuudet
21:00 Toisen maailmansodan haudatut salaisuudet
22:00 Viimeiset vonkaleet
22:00 Viimeiset vonkaleet
23:00 Mystiset muinaiskuolemat
23:00 Mystiset muinaiskuolemat
Nelonen
14:00 Valitut Palat Collection
14:00 Annan herkulliset leivonnaiset
14:00 Suuri seikkailu
14:00 Valitut Palat Collection
14:00 Annan herkulliset leivonnaiset
14:00 Suuri seikkailu
16:00 Onnenarpa
16:00 Syke
16:00 Onnenarpa
16:00 Syke
17:00 Syke
17:00 Diili
17:00 Syke
17:00 Diili
19:00 Koti koiralle
19:00 Koti koiralle
20:00 Farmi Suomi
20:00 Farmi Suomi
21:00 Keno ja Synttärit
21:00 Erikoisjoukot
21:00 Keno ja Synttärit
21:00 Erikoisjoukot
22:00 Pohjolan laki
22:00 Pohjolan laki
23:00 Kuutamolla
23:00 Kuutamolla
STAR Channel
14:00 Miehen puolikkaat
14:00 Miehen puolikkaat
14:00 Miehen puolikkaat
14:00 Miehen puolikkaat
15:00 Moderni perhe
15:00 Moderni perhe
15:00 Moderni perhe
15:00 Moderni perhe
16:00 Rillit huurussa
16:00 Rillit huurussa
16:00 Rillit huurussa
16:00 Rillit huurussa
17:00 Family Guy
17:00 Family Guy
17:00 Family Guy
17:00 Family Guy
18:00 Simpsonit
18:00 Simpsonit
18:00 Simpsonit
18:00 Simpsonit
19:00 Miehen puolikkaat
19:00 Miehen puolikkaat
19:00 Miehen puolikkaat
19:00 Miehen puolikkaat
20:00 Silent Library Suomi
20:00 Rillit huurussa
20:00 Silent Library Suomi
20:00 Rillit huurussa
21:00 Rillit huurussa
21:00 Rillit huurussa
21:00 Rillit huurussa
21:00 Rillit huurussa
22:00 Moderni perhe
22:00 Moderni perhe
22:00 Moderni perhe
22:00 Moderni perhe
23:00 Moderni perhe
23:00 Moderni perhe
23:00 Moderni perhe
23:00 Moderni perhe
Sub
14:00 Simpsonit
14:00 Simpsonit
14:00 Simpsonit
14:00 Simpsonit
15:00 Poliisit UK: Ajojahti
15:00 Poliisit UK: Ajojahti
16:00 Suurmestari UK
16:00 Suurmestari UK
17:00 Simpsonit
17:00 Simpsonit
17:00 Simpsonit
17:00 Simpsonit
18:00 Laittomien autojen takavarikoijat
18:00 Laittomien autojen takavarikoijat
19:00 Jay Lenon autotalli
19:00 Jay Lenon autotalli
20:00 Frendit
20:00 Frendit
20:00 Frendit
20:00 Frendit
21:00 A Star Is Born
21:00 A Star Is Born
23:00 Valo valtameren yllä
23:00 Valo valtameren yllä
TLC
14:00 Satakiloiset siskot
14:00 Satakiloiset siskot
15:00 Sisarvaimot
15:00 Sisarvaimot
16:00 90 päivää morsiamena: Maailmalla
16:00 90 päivää morsiamena: Maailmalla
18:00 Tohtori jalkapaise
18:00 Tohtori jalkapaise
19:00 Designremontit
19:00 Designremontit
21:00 Äiti bestiksenä
21:00 Äiti bestiksenä
22:00 Pienten perhe
22:00 Pienten perhe
23:00 Jumissa
23:00 Jumissa
TV5
14:00 Fitnesspäiväkirja 2023
14:00 Fitnesspäiväkirja 2023
15:00 Fitnesspäiväkirja 2023
15:00 Rakastaa, ei rakasta
15:00 Fitnesspäiväkirja 2023
15:00 Rakastaa, ei rakasta
16:00 Lainvalvojat
16:00 Lainvalvojat
17:00 Lainvalvojat
17:00 Lainvalvojat
18:00 Maanteiden sankarit
18:00 Latelan Laurin hurja remontti
18:00 Maanteiden sankarit
18:00 Latelan Laurin hurja remontti
19:00 Latelan Laurin hurja remontti
19:00 Pelastajat Helsinki
19:00 Latelan Laurin hurja remontti
19:00 Pelastajat Helsinki
20:00 Pelastajat Helsinki
20:00 Pelastajat Helsinki
21:00 Rikoksen Anatomia
21:00 Rikoksen Anatomia
22:00 Sakaali
22:00 Sakaali
Yle Teema & Fem
15:00 La Promesa - Salaisuuksien kartano
15:00 La Promesa - Salaisuuksien kartano
17:00 Paikan kertomaa
17:00 Unelmakoti Sisiliassa
17:00 Yle Nyheter TV-nytt
17:00 Paikan kertomaa
17:00 Unelmakoti Sisiliassa
17:00 Yle Nyheter TV-nytt
18:00 BUU-klubben
18:00 Huutokauppakesä
18:00 BUU-klubben
18:00 Huutokauppakesä
19:00 Yle Nyheter TV-nytt
19:00 Strömsöstä poimittua
19:00 Yle Nyheter TV-nytt
19:00 Strömsöstä poimittua
20:00 Syyttäjä Imma Tataranni
20:00 Syyttäjä Imma Tataranni
21:00 Pohjoismaiset kulttuuriskandaalit
21:00 Lähiöbotox: African Metal Tour
21:00 Pohjoismaiset kulttuuriskandaalit
21:00 Lähiöbotox: African Metal Tour
22:00 Lähiöbotox: African Metal Tour
22:00 Lähiöbotox: African Metal Tour
22:00 Lähiöbotox: African Metal Tour
22:00 Lähiöbotox: African Metal Tour
23:00 Lähiöbotox: African Metal Tour
23:00 Lähiöbotox: African Metal Tour
Yle TV1
14:00 Elävä arkisto: Eilispäivän iskelmä
14:00 Elävä arkisto: Saariston silmä sammuu
14:00 Elävä arkisto: Eilispäivän iskelmä
14:00 Elävä arkisto: Saariston silmä sammuu
15:00 Suomi on metsäläinen
15:00 A-studio
15:00 Suomi on metsäläinen
15:00 A-studio
16:00 Yle Uutiset selkosuomeksi
16:00 Yle Oddasat
16:00 Novosti Yle
16:00 Yle Uutiset viittomakielellä
16:00 Yle Uutiset alueeltasi
16:00 Yle Uutiset selkosuomeksi
16:00 Yle Oddasat
16:00 Novosti Yle
16:00 Yle Uutiset viittomakielellä
16:00 Yle Uutiset alueeltasi
17:00 Yle Uutiset 17.00
17:00 Mahdoton tapaus
17:00 Yle Uutiset 17.00
17:00 Mahdoton tapaus
18:00 Yle Uutiset 18.00
18:00 Puoli7 tänään
18:00 Yle Uutiset alueeltasi
18:00 Puoli seitsemän
18:00 Yle Uutiset 18.00
18:00 Puoli7 tänään
18:00 Yle Uutiset alueeltasi
18:00 Puoli seitsemän
19:00 Valta
19:00 Valta
20:00 Työmaana katastrofi
20:00 Yle Uutiset 20.30
20:00 Urheiluruutu
20:00 Työmaana katastrofi
20:00 Yle Uutiset 20.30
20:00 Urheiluruutu
21:00 A-Talk
21:00 Yle Uutiset
21:00 Urheiluruutu
21:00 Yle Uutiset Uutis-Suomi
21:00 A-Talk
21:00 Yle Uutiset
21:00 Urheiluruutu
21:00 Yle Uutiset Uutis-Suomi
22:00 Ulkolinja: Afganistan - ei naisille
22:00 Ulkolinja: Afganistan - ei naisille
23:00 Marikan kuolema
23:00 Marikan kuolema
Yle TV2
14:00 Elias on pelastettava
14:00 Elias on pelastettava
15:00 Huippuvuoret yläilmoista
15:00 Siskonpeti
15:00 Kummeli
15:00 Huippuvuoret yläilmoista
15:00 Siskonpeti
15:00 Kummeli
16:00 Murjusta unelmakodiksi
16:00 Murjusta unelmakodiksi
17:00 Pikku Kakkonen
17:00 Pikku Kakkonen
18:00 SuomiLOVE
18:00 SuomiLOVE
19:00 Siskonpeti
19:00 Kummeli
19:00 Siskonpeti: Sali-funk
19:00 Siskonpeti
19:00 Kummeli
19:00 Siskonpeti: Sali-funk
20:00 Maamerkkien uusi elämä
20:00 Pikku juttu
20:00 Maamerkkien uusi elämä
20:00 Pikku juttu
21:00 Sorjonen
21:00 Sorjonen
22:00 The Lazarus Project
22:00 Rikollispomot
22:00 The Lazarus Project
22:00 Rikollispomot
23:00 Pelimaailman pahikset
23:00 Pelimaailman pahikset