100%20Places%20to%20Be esitysajankohdat
TV-ohjelmat
26.04
AVA
01:00 Metsästäjät
01:00 Love in the Flesh
02:00 Sukuni salat
03:00 The Real Housewives of New York City
03:00 Unelma-asunto auringon alta
04:00 Unelma-asunto auringon alta
04:00 MTV Uutiset Live
06:00 MTV Uutiset Live
06:00 Tiny House Hunting
07:00 Lemmen viemää
08:00 Ostoskanava Myori.fi
08:00 Täydellinen kesä
09:00 Unelma-asunto auringon alta
10:00 Kotoisa
11:00 Unelma-asunto auringon alta
12:00 Grand Designs Suomi
13:00 Emmerdale
13:00 Tiny House Hunting
14:00 Grand Designs Suomi
15:00 Unelma-asunto auringon alta
16:00 Huippuhotellien pyörteissä
17:00 Pöllötöllö
18:00 Grand Designs Uusi-Seelanti
19:00 Unelma-asunto auringon alta
20:00 Olet mitä syöt
21:00 Frendit
21:00 Frendit
22:00 Frendit
22:00 Frendit
23:00 Frendit
23:00 Frendit
Eveo
08:00 LIVE: Astrologian tähdet
15:00 Somero
16:00 Sinun treeni
16:00 Terveyssummit
17:00 Terveyssummit
17:00 Pieni Eläinklinikka
18:00 KaaraTV
18:00 KaaraTV
19:00 Harrikat minttiin
19:00 Hellapoliisi
20:00 Hellapoliisi
20:00 Jahtikuksa
21:00 Jahtikuksa
21:00 Fillaripäiväkirja
22:00 Fillaripäiväkirja
22:00 KaaraTV
23:00 KaaraTV
Frii
01:00 Nettisaalistajat satimeen
02:00 Piinaava pakkomielle
03:00 Kova laki: Erikoisyksikkö
03:00 Kova laki: Erikoisyksikkö
04:00 Deadly Recall
05:00 Näin minut murhattiin
06:00 Kiinteistökaupoilla rahoiksi
06:00 Kiinteistökaupoilla rahoiksi
07:00 Vintage-kodit kuntoon
07:00 Kiinteistöveljekset: Koti loppuelämäksi
08:00 Irwinin perheen eläintarha
09:00 SOS Gotlanti
10:00 Kadonneet
11:00 Murhaa ratkaisemassa
12:00 Kiinteistökaupoilla rahoiksi
13:00 Kiinteistökaupoilla rahoiksi
13:00 Valitut palat collection
14:00 Ainutlaatuiset kodit
14:00 Avioparin remonttibisnes
16:00 Bronxin eläintarha spesiaali
17:00 Kova laki: Erikoisyksikkö
18:00 Vintage-kodit kuntoon
19:00 Miksi ihmeessä ostin tämän talon?
19:00 Kenet ihmeessä nain?
21:00 10 suomalaista huijaria
Hero
13:00 Uusi elämä etelässä
14:00 Uusi elämä etelässä
15:00 Toisenlaiset teiniäidit
15:00 Farmi Suomi
17:00 Rikkaat ja rahattomat
18:00 Rikkaat ja rahattomat
19:00 Paratiisihotelli Ruotsi
20:00 NCIS Los Angeles
21:00 Häät ennen hautajaisia
23:00 Suomen Tulli
23:00 Suomen Tulli
Jim
01:00 Muinaiset avaruusoliot
02:00 Suomen huutokauppakeisari
03:00 Suomen huutokauppakeisari
03:00 Suomen Tulli rikosten jäljillä
04:00 Australian rajalla
04:00 Australian rajalla
09:00 Uusi elämä etelässä
10:00 Alaskan jäälentokenttä
11:00 Burgerimiehet Pohjois-Amerikassa
12:00 Raskaan kaluston pelastajat
13:00 Suomen huutokauppakeisari
14:00 Australian rajalla
14:00 Rekkakuskit Suomi
15:00 Duudsonit tuli taloon
16:00 Duudsonit tuli taloon
17:00 Leijonan luola Suomi
18:00 Suomen huutokauppakeisari
19:00 Suuri seikkailu
21:00 Beck: Poika lasipallossa
Kutonen
02:00 Top Gear
03:00 Amerikan rajavartijat: Meksiko
03:00 Destination Fear
04:00 Destination Fear
06:00 Arvokaman metsästäjät USA
06:00 Arvokaman metsästäjät USA
06:00 Museoiden mysteerit
07:00 Löytöretki tuntemattomaan
08:00 Amerikan rajavartijat: Meksiko
09:00 Wheeler Dealers
10:00 Autonrassaajat
11:00 Maatilan pelastajat
12:00 Arvokaman metsästäjät USA
12:00 Arvokaman metsästäjät USA
13:00 Museoiden mysteerit
14:00 Gold Rush: Kaivosten pelastajat spesiaali
15:00 Romuautot rahaksi
16:00 Top Gear
17:00 Holdenin autoveljekset
18:00 Elämää Tsernobylin jälkeen
19:00 Amerikan rajavartijat: Meksiko
21:00 Snooker: MM-kisat 26.4.
Liv
01:00 Rikkaat ja rahattomat UK
02:00 Rikkaat ja rahattomat UK
03:00 Suuri kokkikisa: Maailma lautasella
03:00 Syke
03:00 Syke
09:00 Sinkkuillallinen
10:00 Save the Date Suomi
11:00 Uusi elämä etelässä
12:00 Remppa vai muutto UK
13:00 Rikkaat ja rahattomat
14:00 Rikkaat ja rahattomat
15:00 Sinkkuillallinen
16:00 Annan herkulliset leivonnaiset
16:00 Jaksa paremmin
17:00 Rikkaat ja rahattomat UK
18:00 Rikkaat ja rahattomat UK
19:00 Huvila & Huussi
20:00 Koti koiralle
20:00 Keno ja Synttärit
21:00 Farmi Suomi
22:00 Rocketman
MTV3
01:00 Teknavi
01:00 Kova laki: Rikollinen mieli
02:00 Remonttipiiskuri
03:00 Kova laki: Rikollinen mieli
03:00 Kotoisa 48h
04:00 Karalahti
06:00 Aamusää
06:00 Huomenta Suomi
10:00 Emmerdale
10:00 Kauniit ja rohkeat
11:00 ARPA.FI
12:00 Neljän tähden illallinen
12:00 Ostoskanava Myori.fi
13:00 Suomen kaunein koti: Kesämökit
14:00 Tiny House Hunting
14:00 Olet mitä syöt
15:00 MasterChef Suomi
16:00 Salatut elämät
17:00 Kauniit ja rohkeat
17:00 Emmerdale
18:00 Hockey Night Live
18:00 Hockey Night
19:00 Seitsemän uutiset ja sää
19:00 Hockey Night
20:00 Tulosruutu
20:00 Hockey Night
21:00 Hockey Night Live
21:00 Jarkko Tammisen maailma
22:00 Kymmenen uutiset
22:00 Päivän sää
22:00 Tulosruutu
22:00 Escape Plan 2: Hades
National Geographic Channel
00:00 Egyptin kadonneet aarteet
01:00 Toinen maailmansota: Hyökkäys Italiaan
02:00 Huumeparonien kannoilla
03:00 Tuhoisat suunnitteluvirheet
03:00 Kiven sisällä
03:00 Gathering Storm
04:00 Saari ilman lakeja
05:00 Vankilassa ulkomailla
06:00 Pohjoisen valtatien pelastajat: kaaosta valtateillä!
06:00 Meret ilman vettä
07:00 Elä vapaana tai kuole
08:00 Tutankhamonin aarteet: piilotetut salaisuudet
09:00 Alaskan lentopelastajat
10:00 Alaskan lentopelastajat
11:00 Akvaarioiden valtiaat
12:00 Lentoturmatutkinta
13:00 Lentoturmatutkinta
14:00 Alaska: ensimmäiset selviytyjät
15:00 Elä vapaana tai kuole
16:00 Jättimäiset Koneet
17:00 Hostile Planet
18:00 Egyptin kadonneet aarteet
19:00 Lentoturmatutkinta
20:00 Rewind the '90s
21:00 Toinen maailmansota: Hyökkäys Italiaan
22:00 Huumeparonien kannoilla
Nelonen
01:00 Suomen huutokauppakeisari
02:00 Koskinen: Siimamies
03:00 Temptation Island Suomi
06:00 Bing
06:00 Sunny Bunnies
06:00 Tuire ja Sateenkaarimaa
06:00 Smurffit
06:00 Miraculous: Ladybugin ja Cat Noirin seikkailut
07:00 LEGO Friends: Tyttöjen tärkeä tehtävä
07:00 LEGO Ninjago: Lohikäärmeiden nousu
07:00 Sonic Boom
07:00 Angry Birds Toons
08:00 Huvila & Huussi Asuntomessuilla
08:00 Huvila & Huussi Asuntomessuilla
09:00 Rikkaat ja rahattomat UK
10:00 Remppa vai muutto
11:00 Rikkaat ja rahattomat
12:00 LIVE: Onnenarpa
13:00 Valitut Palat Collection
14:00 Valitut Palat Collection
14:00 Annan herkulliset leivonnaiset
14:00 Remppa vai muutto
15:00 100 Places to Be
16:00 100 Places to Be
16:00 Onnenarpa
16:00 Syke
16:00 Syke
17:00 Haluatko miljonääriksi?
18:00 IS esittää: Sain sen videolle
18:00 Veikkausliiga - Futiksen nälkään
18:00 Farmi Suomi
20:00 The Voice of Finland
22:00 Keno ja Synttärit
22:00 Kuppilat kuntoon, Ville Haapasalo ja Pipsa Hurmerinta!
STAR Channel
02:00 Family Guy
02:00 Family Guy
03:00 Simpsonit
03:00 Simpsonit
03:00 Family Guy
03:00 Ensisilmäyksellä
04:00 Family Guy
04:00 Family Guy
04:00 Family Guy
05:00 Moderni perhe
05:00 Moderni perhe
06:00 Moderni perhe
06:00 Moderni perhe
06:00 Ensisilmäyksellä
07:00 Ensisilmäyksellä
07:00 Simpsonit
07:00 Simpsonit
08:00 Tuho-osasto
08:00 Miehen puolikkaat
08:00 Miehen puolikkaat
09:00 Moderni perhe
09:00 Moderni perhe
10:00 Kymppitonni
11:00 Family Guy
11:00 Family Guy
12:00 Simpsonit
12:00 Simpsonit
13:00 Ensisilmäyksellä
13:00 Ensisilmäyksellä
14:00 Miehen puolikkaat
14:00 Miehen puolikkaat
15:00 How I Met Your Father
15:00 How I Met Your Father
16:00 Rillit huurussa
16:00 Rillit huurussa
17:00 Family Guy
17:00 Family Guy
18:00 Simpsonit
18:00 Simpsonit
19:00 Miehen puolikkaat
19:00 Miehen puolikkaat
20:00 Rillit huurussa
20:00 Rillit huurussa
21:00 Moderni perhe
21:00 Moderni perhe
22:00 Blondit luokkakokouksessa
23:00 Gone Baby Gone
Sub
01:00 Rekkakuskit jäällä
02:00 Ulosottomiehet
03:00 Ulosottomiehet
03:00 Poliisit UK: Ajojahti
04:00 Baywatch
07:00 Muumien maailma
07:00 Muumien maailma
07:00 Muumien maailma
07:00 Mimmit musapatti
08:00 Simpsonit
08:00 Simpsonit
09:00 Suurmestari UK
10:00 Moderni perhe
10:00 Käräytyskamera
11:00 Käräytyskamera
11:00 Poliisit UK: Ajojahti
12:00 Salatut elämät
13:00 Huutokaupan metsästäjät
13:00 Huutokaupan metsästäjät
14:00 Rekkakuskit jäällä
15:00 Ulosottomiehet
16:00 Frendit
16:00 Frendit
17:00 Frendit
17:00 Frendit
18:00 Ulosottomiehet
19:00 Huutokaupan metsästäjät
19:00 Huutokaupan metsästäjät
20:00 Kotka 10
21:00 Harjunpää ja ahdistelija
22:00 Mechanic: Resurrection
TLC
02:00 90 päivää morsiamena: Rakkautta paratiisissa
03:00 90 päivää morsiamena: Rakkautta paratiisissa: Jälkipyykki
03:00 90 päivää morsiamena: Rakkautta paratiisissa: Jälkipyykki
04:00 Superhamstraajat
05:00 Kakkukuningas
06:00 Kakkukuningas
06:00 90 päivää morsiamena: Rakkautta paratiisissa
07:00 90 päivää morsiamena: Rakkautta paratiisissa: Jälkipyykki
08:00 1+5 tytärtä
10:00 90 päivää morsiamena: Maailmalla
11:00 90 päivää morsiamena: Maailmalla
12:00 Vauva muuttaa kaiken
13:00 Outo riippuvuus
14:00 Saitureiden säästövinkit
14:00 Satakiloiset siskot
15:00 90 päivää morsiamena: Rakkautta paratiisissa
16:00 90 päivää morsiamena: Rakkautta paratiisissa: Jälkipyykki
17:00 Kauneusoperaatio helvetistä
18:00 Outo riippuvuus
19:00 Saitureiden säästövinkit
19:00 Rakas ulkomailta
21:00 Love & Translation
22:00 Sisarvaimoa etsimässä
23:00 Tohtori jalkapaise
TV5
01:00 American Sniper
03:00 Arktiset vedet
04:00 Supertähtien yllätysremontit
05:00 Asunnon metsästäjät
06:00 Kirpputorikisa
06:00 Kevään suuri leivontakilpailu
07:00 Revenge Body with Martina Aitolehti
07:00 Revenge Body with Martina Aitolehti
08:00 Remonttipari
09:00 Valitut palat collection
09:00 Asunnon metsästäjät
10:00 Kirpputorikisa
10:00 Kirpputorikisa
11:00 Supertähtien yllätysremontit
12:00 Kokkaushaaste
13:00 Kevään suuri leivontakilpailu
14:00 Lainvalvojat
15:00 Jääkiekon 18-vuotiaiden MM: Latvia-Suomi (u)
17:00 Leijonastudio: Leijonastudio
18:00 Jääkiekon 18-vuotiaiden MM: Suomi-Norja
20:00 Leijonastudio: Leijonastudio
20:00 Jääkiekon 18-vuotiaiden MM: Kanada-Tsekki (u)
21:00 Interstellar
Yle Teema & Fem
08:00 BUU-klubben
08:00 Kotijumppaa Sofian kanssa
09:00 Stalkkerin vainoama
09:00 Studio 65
10:00 Maajussin luontokuvat
10:00 Riko Eklundh - teatterin ja todellisuuden rajamailla
12:00 Brian ja Roger Eno: Akropolis-konsertt
13:00 Elokuvan hetki: Pahanhautoja
13:00 Elokuvan hetki: Guled & Nasra
13:00 Gran Hotel
14:00 Gran Hotel
15:00 La Promesa - Salaisuuksien kartano
16:00 Gran Hotel
17:00 Agnete käyttää ääntään
17:00 Veljesten keittiössä
17:00 Yle Nyheter TV-nytt
18:00 BUU-klubben
18:00 Koiraperheet käytöskoulussa
19:00 Yksi kaupunki - yksi tarina
19:00 Yle Nyheter TV-nytt
19:00 Norja ilmasta nähtynä
20:00 Syyttäjä Imma Tataranni
21:00 MC Helper beKINGs
22:00 Pahanhautoja
Yle TV1
06:00 Ylen aamu
09:00 Puoli seitsemän
10:00 Murdochin murhamysteerit
10:00 Juhat luonnossa: Jos olisit eläin, minkä kokoinen eläin olisit?
10:00 Yle Uutiset Uusimaa
10:00 Yle Uutiset Kaakkois-Suomi
11:00 Yle Uutiset Lounais-Suomi
11:00 Yle Uutiset Häme
11:00 Yle Uutiset Pirkanmaa
11:00 Yle Uutiset Keski-Suomi ja Etelä-Savo
11:00 Yle Uutiset Itä-Suomi
11:00 Yle Uutiset Pohjanmaa
11:00 Yle Uutiset Pohjois-Suomi
11:00 Yle Uutiset Lappi
11:00 Yle Oddasat
11:00 Oddasat
12:00 Kulttuuricocktail Kirjat
12:00 Murha paratiisissa
13:00 Näköradiomiehen ihmeelliset siekailut
14:00 Näin kirjaudut Yle Areenan sovellukseen älytelevisiolla
14:00 Digihuijatut
15:00 Euroopan unelmakartta
15:00 A-Talk
16:00 Yle Uutiset selkosuomeksi
16:00 Yle Oddasat
16:00 Novosti Yle
16:00 Yle Uutiset viittomakielellä
16:00 Yle Uutiset alueeltasi
17:00 Yle Uutiset 17.00
17:00 Murha paratiisissa
18:00 Yle Uutiset 18.00
18:00 Puoli7 tänään
18:00 Yle Uutiset alueeltasi
18:00 Puoli seitsemän
19:00 Hakekaa kätilö!
19:00 Kovan viikon ilta: Kaikki muut uutiset
20:00 Viimeinen sana
20:00 Yle Uutiset 20.30
20:00 Urheiluruutu
21:00 Perjantai
21:00 Yle Uutiset
21:00 Urheiluruutu
21:00 Yle Uutiset Uutis-Suomi
22:00 Hiljainen todistaja
22:00 Oddasat
23:00 Flatshare - Kimppakämppä
23:00 Puoli seitsemän
Yle TV2
06:00 Pikku Kakkonen
06:00 Nimipäiväonnittelu: 26.4.
06:00 Hau Hau, Piip ja Veli
07:00 Fantti ja työkoneet
07:00 Aamuleikki
07:00 Pipsa Possu
07:00 Franklin ja ystävät
07:00 Aamutuuma
07:00 Emmi ja Kuru
07:00 Pikku Kakkosen posti
07:00 Anna ja ystävät
07:00 Pikku Kakkonen
07:00 Kari Kiituri
08:00 Anton Siilinen ratkaisee
08:00 Nimipäiväonnittelu: 26.4.
08:00 Pikku Kakkonen
08:00 Galaxi
08:00 Kesäleiri
08:00 Keltainen Lumimies
08:00 Jumppahetki: Venyttely ja rentoutus
09:00 Strömsö
09:00 Latela
10:00 Tiettömän taipaleen takana
10:00 Näin kirjaudut Yle Areenan sovellukseen älytelevisiolla
10:00 LAKEUSlife
11:00 Riistametsällä Pohjolassa
11:00 Matkapassi: Delhi ja Rajasthan
12:00 Tanskalainen maajussi
13:00 SuomiLOVE
14:00 Søren Vesterin puutarha
15:00 Kummeli
15:00 Kummeli
15:00 Siskonpeti: Yökylässä Pekka Strangin luona
15:00 Näin kirjaudut Yle Areenan sovellukseen älytelevisiolla
16:00 Sairaan kaunis koira
16:00 Yliopistollinen eläinsairaala: Kiukkuinen kameleontti päivystyksessä
17:00 Pikku Kakkonen
18:00 SuomiLOVE
19:00 Taivaan tulet
20:00 Simon Reeve villissä luonnossa
21:00 Vikin ja Köpin matkailuohjelma
21:00 Telinevoimistelun EM, M telinefinaaleita
23:00 Alma YleXPopissa