AVA
13:00 Emmerdale
13:00 Tiny House Hunting
13:00 Emmerdale
13:00 Tiny House Hunting
14:00 MasterChef Suomi
14:00 MasterChef Suomi
15:00 Unelma-asunto auringon alta
15:00 Unelma-asunto auringon alta
16:00 Lemmen viemää
16:00 Lemmen viemää
17:00 Maalaistaloa rakentamassa
17:00 Maalaistaloa rakentamassa
18:00 Los Angelesin luksuslukaalit
18:00 Los Angelesin luksuslukaalit
19:00 Unelma-asunto auringon alta
19:00 Unelma-asunto auringon alta
20:00 Kova laki: Erikoisyksikkö
20:00 Kova laki: Erikoisyksikkö
21:00 Yökylässä Maria Veitola
21:00 Yökylässä Maria Veitola
22:00 Pelastakaa ihoni!
22:00 Pelastakaa ihoni!
00:00 Kova laki: Rikollinen mieli
00:00 Kova laki: Rikollinen mieli
01:00 Savage River
01:00 Savage River
02:00 Ensitreffit alttarilla USA
02:00 Ensitreffit alttarilla USA
03:00 Atlantan plastiikkakirurgit
03:00 Atlantan plastiikkakirurgit
Frii
13:00 Kiinteistökaupoilla rahoiksi
13:00 Koti ja perhe remonttiin
13:00 Kiinteistökaupoilla rahoiksi
13:00 Koti ja perhe remonttiin
14:00 Vintage-kodit kuntoon
14:00 Vintage-kodit kuntoon
15:00 San Diegon eläintarha
15:00 San Diegon eläintarha
17:00 Kova laki: Erikoisyksikkö
17:00 Kova laki: Erikoisyksikkö
18:00 Unelmaremontit Kaliforniassa
18:00 Lottovoittajan unelmakoti
18:00 Unelmaremontit Kaliforniassa
18:00 Lottovoittajan unelmakoti
19:00 Asunnon metsästäjät maailmalla
19:00 Valheellinen nettimaailma
19:00 Asunnon metsästäjät maailmalla
19:00 Valheellinen nettimaailma
21:00 Ruumis kellarissa
21:00 Ruumis kellarissa
22:00 Kova laki: Erikoisyksikkö
22:00 Kova laki: Erikoisyksikkö
23:00 Rikoksen Anatomia
23:00 Rikoksen Anatomia
01:00 1980: Murhaava vuosikymmen
01:00 1980: Murhaava vuosikymmen
02:00 Wonderland Murders
02:00 Wonderland Murders
03:00 Kova laki: Erikoisyksikkö
03:00 Kova laki: Erikoisyksikkö
Hero
13:00 Hurja painonpudotus Suomi
13:00 Hurja painonpudotus Suomi
14:00 Uusi elämä etelässä
14:00 Uusi elämä etelässä
15:00 Toisenlaiset äidit
15:00 Farmi Suomi
15:00 Toisenlaiset äidit
15:00 Farmi Suomi
17:00 Rikkaat ja rahattomat UK
17:00 Rikkaat ja rahattomat UK
18:00 Remppa vai muutto Suomi
18:00 Remppa vai muutto Suomi
19:00 Paratiisihotelli Ruotsi
19:00 Paratiisihotelli Ruotsi
20:00 Blue Bloods
20:00 Blue Bloods
21:00 Beck: Mahtimies
21:00 Beck: Mahtimies
23:00 Arman ja viimeinen ristiretki
23:00 Arman ja viimeinen ristiretki
00:00 Paratiisihotelli Tanska
00:00 Paratiisihotelli Tanska
Jim
13:00 Suomen huutokauppakeisari
13:00 Suomen huutokauppakeisari
14:00 Alaskan jäälentokenttä
14:00 Alaskan jäälentokenttä
15:00 Christoffer Strandberg Show
15:00 Christoffer Strandberg Show
16:00 Raskaan kaluston pelastajat
16:00 Raskaan kaluston pelastajat
17:00 Australian rajalla
17:00 Australian rajalla
17:00 Australian rajalla
17:00 Australian rajalla
18:00 Panttilainaamon autospesialistit
18:00 Tulossa: Kuppilat kuntoon, Ville Haapasalo ja Pipsa Hurmerinta!
18:00 Panttilainaamon autospesialistit
18:00 Tulossa: Kuppilat kuntoon, Ville Haapasalo ja Pipsa Hurmerinta!
19:00 Likaista lunta: Lahti 2001
19:00 Likaista lunta: Lahti 2001
20:00 Suomen huutokauppakeisari
20:00 Suomen huutokauppakeisari
21:00 Burgerimiehet Aasiassa
21:00 Burgerimiehet Aasiassa
22:00 Erikoisjoukot
22:00 Erikoisjoukot
00:00 Duudsonit tuli taloon
00:00 Duudsonit tuli taloon
01:00 Muinaiset avaruusoliot
01:00 Raskaan kaluston pelastajat
01:00 Muinaiset avaruusoliot
01:00 Raskaan kaluston pelastajat
02:00 Suomen huutokauppakeisari
02:00 Suomen huutokauppakeisari
03:00 Kanadan rajalla
03:00 Kanadan rajalla
03:00 Kanadan rajalla
03:00 Kanadan rajalla
Kutonen
13:00 Museoiden mysteerit
13:00 Museoiden mysteerit
14:00 Gold Rush: Kaivosten pelastajat
14:00 Gold Rush: Kaivosten pelastajat
15:00 Romuautot rahaksi
15:00 Romuautot rahaksi
16:00 Top Gear
16:00 Top Gear
18:00 Löytöretki tuntemattomaan
18:00 Löytöretki tuntemattomaan
19:00 Gold Rush: Kaivosten pelastajat
19:00 Gold Rush: Kaivosten pelastajat
20:00 Wheeler Dealers
20:00 Wheeler Dealers
21:00 Top Gear
21:00 Top Gear
22:00 Top Gear
22:00 Top Gear
23:00 Romuautot rahaksi
23:00 Romuautot rahaksi
00:00 King Kong
00:00 King Kong
03:00 Misfit Garage
03:00 Tunnelbanan
03:00 Misfit Garage
03:00 Tunnelbanan
Liv
13:00 Puutarhan pelastajat
13:00 Puutarhan pelastajat
14:00 Sinkkuillallinen
14:00 Sinkkuillallinen
15:00 Annan herkulliset leivonnaiset
15:00 Tähdet, tähdet 2020
15:00 Annan herkulliset leivonnaiset
15:00 Tähdet, tähdet 2020
17:00 Uusi elämä etelässä
17:00 Uusi elämä etelässä
18:00 Sinkkuillallinen
18:00 Sinkkuillallinen
19:00 Remppa vai muutto UK
19:00 Remppa vai muutto UK
20:00 The Real Housewives Suomi
20:00 The Real Housewives Suomi
21:00 Huvila & Huussi
21:00 Huvila & Huussi
22:00 Himohamstraajat
22:00 Himohamstraajat
23:00 Sinkkuillallinen
23:00 Sinkkuillallinen
00:00 Sinkkuillallinen
00:00 Sinkkuillallinen
01:00 Remppa vai muutto UK
01:00 Remppa vai muutto UK
02:00 4D: Lyö itsesi läpi OnlyFansissa
02:00 Suuri kokkikisa: Maailma lautasella
MTV3
13:00 Sukuni salat
13:00 Sukuni salat
14:00 Race Across The World Suomi
14:00 Race Across The World Suomi
15:00 Suurmestari
15:00 Suurmestari
16:00 Salatut elämät
16:00 Kauniit ja rohkeat
16:00 Uutiset
16:00 Salatut elämät
16:00 Kauniit ja rohkeat
16:00 Uutiset
17:00 Päivän sää
17:00 Viiden jälkeen
17:00 Uutiset
17:00 Viiden jälkeen
17:00 Uutiset
17:00 Päivän sää
17:00 Viiden jälkeen
17:00 Uutiset
17:00 Viiden jälkeen
17:00 Uutiset
18:00 Päivän sää
18:00 Viiden jälkeen
18:00 Emmerdale
18:00 Päivän sää
18:00 Viiden jälkeen
18:00 Emmerdale
19:00 Seitsemän uutiset
19:00 Päivän sää
19:00 Tulosruutu
19:00 Salatut elämät
19:00 Seitsemän uutiset
19:00 Päivän sää
19:00 Tulosruutu
19:00 Salatut elämät
20:00 Suomen kaunein koti: Kesämökit
20:00 Suomen kaunein koti: Kesämökit
21:00 Asian ytimessä
21:00 Asian ytimessä
22:00 Kymmenen uutiset
22:00 Päivän sää
22:00 Tulosruutu
22:00 Rikospaikka
22:00 Kymmenen uutiset
22:00 Päivän sää
22:00 Tulosruutu
22:00 Rikospaikka
23:00 Kotka 10
23:00 Kotka 10
01:00 Poliisit UK: Ajojahti
01:00 Poliisit UK: Ajojahti
02:00 Suurmestari Ruotsi
02:00 Suurmestari Ruotsi
03:00 Kyllä nolottaa
03:00 Kyllä nolottaa
03:00 Samalla rahalla
03:00 Samalla rahalla
National Geographic Channel
13:00 Lentoturmatutkinta
13:00 Lentoturmatutkinta
14:00 Elämää äärirajoilla: Alaska
14:00 Elämää äärirajoilla: Alaska
15:00 Saari ilman lakeja
15:00 Saari ilman lakeja
16:00 Autonraadot rahaksi
16:00 Autonraadot rahaksi
17:00 Explorer
17:00 Explorer
18:00 Egyptin kadonneet aarteet
18:00 Egyptin kadonneet aarteet
19:00 Lentoturmatutkinta
19:00 Lentoturmatutkinta
20:00 Meret ilman vettä
20:00 Meret ilman vettä
21:00 Salakaupan julmemmat kasvot
21:00 Salakaupan julmemmat kasvot
22:00 Vankilassa ulkomailla
22:00 Vankilassa ulkomailla
23:00 Autojen ensiapu
23:00 Autojen ensiapu
00:00 Egyptin kadonneet aarteet
00:00 Egyptin kadonneet aarteet
01:00 Toisen maailmansodan haudatut salaisuudet
01:00 Toisen maailmansodan haudatut salaisuudet
02:00 Meret ilman vettä
02:00 Meret ilman vettä
03:00 Lentoturmatutkinta
03:00 Romuttamon superauto
03:00 Romuttamon superauto
03:00 Lentoturmatutkinta
03:00 Romuttamon superauto
03:00 Romuttamon superauto
Nelonen
12:00 LIVE: Onnenarpa
12:00 LIVE: Onnenarpa
13:00 Valitut Palat Collection
13:00 Valitut Palat Collection
14:00 Valitut Palat Collection
14:00 Annan herkulliset leivonnaiset
14:00 Remppa vai muutto
14:00 Valitut Palat Collection
14:00 Annan herkulliset leivonnaiset
14:00 Remppa vai muutto
15:00 Poliisikoira Rex
15:00 Poliisikoira Rex
16:00 Onnenarpa
16:00 Onnenarpa
17:00 The Voice of Finland
17:00 The Voice of Finland
18:00 Top Gear Suomi
18:00 Top Gear Suomi
20:00 Koti koiralle
20:00 Keno ja Synttärit
20:00 Koti koiralle
20:00 Keno ja Synttärit
21:00 The Real Housewives Suomi
21:00 The Real Housewives Suomi
22:00 Pohjolan laki
22:00 Pohjolan laki
23:00 Diili
23:00 Diili
01:00 Poliisit 2021
01:00 Poliisit 2021
02:00 Rekkakuskit Suomi
02:00 Rekkakuskit Suomi
STAR Channel
13:00 Ensisilmäyksellä
13:00 Ensisilmäyksellä
13:00 Ensisilmäyksellä
13:00 Ensisilmäyksellä
14:00 Miehen puolikkaat
14:00 Miehen puolikkaat
14:00 Miehen puolikkaat
14:00 Miehen puolikkaat
15:00 Moderni perhe
15:00 Moderni perhe
15:00 Moderni perhe
15:00 Moderni perhe
16:00 Rillit huurussa
16:00 Rillit huurussa
16:00 Rillit huurussa
16:00 Rillit huurussa
17:00 Family Guy
17:00 Family Guy
17:00 Family Guy
17:00 Family Guy
18:00 Simpsonit
18:00 Simpsonit
18:00 Simpsonit
18:00 Simpsonit
19:00 Miehen puolikkaat
19:00 Miehen puolikkaat
19:00 Miehen puolikkaat
19:00 Miehen puolikkaat
20:00 Silent Library Suomi
20:00 Rillit huurussa
20:00 Silent Library Suomi
20:00 Rillit huurussa
21:00 9-1-1: Lone Star
21:00 9-1-1: Lone Star
22:00 How I Met Your Father
22:00 How I Met Your Father
22:00 How I Met Your Father
22:00 How I Met Your Father
23:00 Family Guy
23:00 Family Guy
23:00 Family Guy
23:00 Family Guy
00:00 Family Guy
00:00 Family Guy
00:00 Family Guy
00:00 Family Guy
01:00 Simpsonit
01:00 Simpsonit
01:00 Simpsonit
01:00 Simpsonit
02:00 9-1-1: Lone Star
02:00 Criminal Minds
02:00 9-1-1: Lone Star
02:00 Criminal Minds
03:00 Criminal Minds
03:00 Criminal Minds
03:00 Miehen puolikkaat
03:00 Miehen puolikkaat
03:00 Miehen puolikkaat
03:00 Miehen puolikkaat
Sub
13:00 Simpsonit
13:00 Simpsonit
13:00 Simpsonit
13:00 Simpsonit
14:00 Rekkakuskit jäällä
14:00 Rekkakuskit jäällä
15:00 Jay Lenon autotalli
15:00 Jay Lenon autotalli
16:00 Sanansaattajat
16:00 Sanansaattajat
17:00 Simpsonit
17:00 Simpsonit
17:00 Simpsonit
17:00 Simpsonit
18:00 Poliisit UK: Ajojahti
18:00 Poliisit UK: Ajojahti
19:00 Rekkakuskit jäällä
19:00 Rekkakuskit jäällä
20:00 Frendit
20:00 Frendit
20:00 Frendit
20:00 Frendit
21:00 Alcatraz - kohtaloni
21:00 Alcatraz - kohtaloni
23:00 Kummisetä osa II
23:00 Kummisetä osa II
00:00 Rikospaikka
00:00 Rikospaikka
01:00 Rekkakuskit jäällä
01:00 Rekkakuskit jäällä
02:00 Suurmestari Ruotsi
02:00 Suurmestari Ruotsi
03:00 Simpsonit
03:00 Suurmestari Ruotsi
03:00 Simpsonit
03:00 Suurmestari Ruotsi
TLC
13:00 Say Yes to the Dress
13:00 Say Yes to the Dress
14:00 Satakiloiset siskot
14:00 Satakiloiset siskot
15:00 90 päivää morsiamena: Maailmalla
15:00 90 päivää morsiamena: Maailmalla
17:00 Kauneusoperaatio helvetistä
17:00 Kauneusoperaatio helvetistä
18:00 Kakkukuningas: Kaksintaisto
18:00 Kakkukuningas: Kaksintaisto
19:00 Löysät pois!
19:00 Löysät pois!
21:00 Hengenvaarallisesti lihava
21:00 Hengenvaarallisesti lihava
23:00 Paiseklinikka
23:00 Hengenvaarallisesti lihava
23:00 Paiseklinikka
23:00 Hengenvaarallisesti lihava
00:00 Hengenvaarallisesti lihava
00:00 Hengenvaarallisesti lihava
02:00 90 päivää morsiamena: Maailmalla
02:00 90 päivää morsiamena: Maailmalla
02:00 90 päivää morsiamena: Maailmalla
02:00 90 päivää morsiamena: Maailmalla
TV5
13:00 Spring Baking Championship
13:00 Spring Baking Championship
15:00 Atlantin yli
15:00 Atlantin yli
16:00 Lainvalvojat
16:00 Lainvalvojat
17:00 Lainvalvojat
17:00 Lainvalvojat
18:00 Unelmahäät
18:00 Komppania Ketonen & Gustafsberg
18:00 Unelmahäät
18:00 Komppania Ketonen & Gustafsberg
19:00 Latelan Laurin hurja remontti
19:00 Latelan Laurin hurja remontti
20:00 Latelan Laurin hurja remontti
20:00 Latelan Laurin hurja remontti
21:00 Pelastajat Helsinki
21:00 Jääkiekkoa: Pikkuleijonat kohti kotikisoja: Jääkiekkoa: Pikkuleijonat kohti kotikisoja 1. osa
21:00 Leijonastudio: Leijonastudio
21:00 Pelastajat Helsinki
21:00 Jääkiekkoa: Pikkuleijonat kohti kotikisoja: Jääkiekkoa: Pikkuleijonat kohti kotikisoja 1. osa
21:00 Leijonastudio: Leijonastudio
22:00 Jääkiekon naisten MM: Suomi-Tshekki
22:00 Jääkiekon naisten MM: Suomi-Tshekki
00:00 Lainvalvojat
00:00 Lainvalvojat
00:00 Lainvalvojat
00:00 Lainvalvojat
01:00 Lainvalvojat
01:00 Lainvalvojat
02:00 Jääkiekon naisten MM: Kanada-Suomi
02:00 Jääkiekon naisten MM: Kanada-Suomi
03:00 Lainvalvojat
03:00 Lainvalvojat
Yle Teema & Fem
13:00 Aarne Tarkas - suomalainen elokuva kiittää
13:00 Aarne Tarkas - suomalainen elokuva kiittää
14:00 Totta, tarua ja videopelejä
14:00 Totta, tarua ja videopelejä
15:00 La Promesa - Salaisuuksien kartano
15:00 La Promesa - Salaisuuksien kartano
16:00 Gran Hotel
16:00 Norjalaisarkkitehtien koteja
16:00 Gran Hotel
16:00 Norjalaisarkkitehtien koteja
17:00 Suomen historia, uudella tavalla
17:00 Søren Vesterin puutarha
17:00 Yle Nyheter TV-nytt
17:00 Suomen historia, uudella tavalla
17:00 Søren Vesterin puutarha
17:00 Yle Nyheter TV-nytt
18:00 BUU-klubben
18:00 Riistametsällä
18:00 BUU-klubben
18:00 Riistametsällä
19:00 Yle Nyheter TV-nytt
19:00 Tarinoita metsästä: Kesälinnut
19:00 Yle Nyheter TV-nytt
19:00 Tarinoita metsästä: Kesälinnut
20:00 Syyttäjä Imma Tataranni
20:00 Syyttäjä Imma Tataranni
21:00 Coco Chanel
21:00 Koulu maailman laidalla
21:00 Coco Chanel
21:00 Koulu maailman laidalla
23:00 Syyttäjä Imma Tataranni
23:00 Syyttäjä Imma Tataranni
Yle TV1
13:00 Onni pyörii
13:00 Onni pyörii
14:00 Elävä arkisto: Vanhan karhunkaatajan muistelukset
14:00 Elävä arkisto: Vanhan karhunkaatajan muistelukset
15:00 Hurjia suomalaisia
15:00 A-studio viittomakielellä
15:00 Hurjia suomalaisia
15:00 A-studio viittomakielellä
16:00 Mot
16:00 Yle Uutiset selkosuomeksi
16:00 Yle Oddasat
16:00 Novosti Yle
16:00 Yle Uutiset viittomakielellä
16:00 Yle Uutiset alueeltasi
16:00 Mot
16:00 Yle Uutiset selkosuomeksi
16:00 Yle Oddasat
16:00 Novosti Yle
16:00 Yle Uutiset viittomakielellä
16:00 Yle Uutiset alueeltasi
17:00 Yle Uutiset 17.00
17:00 Mahdoton tapaus
17:00 Kovat miehet
17:00 Yle Uutiset 17.00
17:00 Mahdoton tapaus
17:00 Kovat miehet
18:00 Yle Uutiset 18.00
18:00 Puoli7 tänään
18:00 Yle Uutiset alueeltasi
18:00 Puoli seitsemän
18:00 Yle Uutiset 18.00
18:00 Puoli7 tänään
18:00 Yle Uutiset alueeltasi
18:00 Puoli seitsemän
19:00 Historia: Amerikan biisonin tarina
19:00 Silmälasien historiaa
19:00 Historia: Amerikan biisonin tarina
19:00 Silmälasien historiaa
20:00 Kulttuuricocktail Live
20:00 Yle Uutiset 20.30
20:00 Urheiluruutu
20:00 Kulttuuricocktail Live
20:00 Yle Uutiset 20.30
20:00 Urheiluruutu
21:00 A-studio
21:00 Yle Uutiset
21:00 Urheiluruutu
21:00 Yle Uutiset Uutis-Suomi
21:00 A-studio
21:00 Yle Uutiset
21:00 Urheiluruutu
21:00 Yle Uutiset Uutis-Suomi
22:00 Boiling Point - kiehumispisteessä
22:00 Oddasat
22:00 Boiling Point - kiehumispisteessä
22:00 Oddasat
23:00 Spotlight: Kauniiksi tulemisen kiihko
23:00 Puoli seitsemän
23:00 Spotlight: Kauniiksi tulemisen kiihko
23:00 Puoli seitsemän
Yle TV2
13:00 SuomiLOVE
13:00 SuomiLOVE
14:00 Søren Vesterin puutarha
14:00 Minun maisemani
14:00 Søren Vesterin puutarha
14:00 Minun maisemani
15:00 Siskonpeti
15:00 Kummeli
15:00 Siskonpeti
15:00 Kummeli
16:00 Punkaharjun pojat
16:00 Yliopistollinen eläinsairaala: Sona-koiranpentu ja vaikea päätös
16:00 Punkaharjun pojat
16:00 Yliopistollinen eläinsairaala: Sona-koiranpentu ja vaikea päätös
17:00 Pikku Kakkonen
17:00 Pikku Kakkonen
18:00 SuomiLOVE
18:00 SuomiLOVE
20:00 Tervo & Halme tosisuomalaisuutta etsimässä
20:00 Trauma - henkirikoksen jäljet
20:00 Tervo & Halme tosisuomalaisuutta etsimässä
20:00 Trauma - henkirikoksen jäljet
21:00 Taivaan tulet
21:00 Karpo
21:00 Taivaan tulet
21:00 Karpo
23:00 Kansanradio - runonlaulajien maa
23:00 Kotkan poikii ilman siipii