06:25 Ylen Aamu-tv
09:30 Puoli seitsemän
10:00 Ne kesät Intiassa
11:00 Yle Uutiset Uusimaa
11:07 Yle Uutiset Kaakkois-Suomi
11:14 Yle Uutiset Lounais-Suomi
11:21 Yle Uutiset Häme
11:28 Yle Uutiset Pirkanmaa
11:35 Yle Uutiset Keski-Suomi
11:42 Yle Uutiset Itä-Suomi
11:49 Yle Uutiset Pohjanmaa
11:56 Yle Uutiset Pohjois-Suomi
07:00 Tuttiritari
07:08 Dinotassut
07:21 Sasu
07:33 Timppa
07:43 Millä mennään
07:47 Olivia
08:09 Joulukalenteri: Huiman hyvä joulu!
08:22 Galaxi
08:23 Tenavat
08:31 Aika härdelli!
08:43 Råtta Booris
08:50 Näin Norjassa
09:00 Holby Cityn sairaala
10:00 Luontomatkalla Costa Ricassa
11:00 Ali Show: Petra
11:28 Ali Show: Tuomari Nurmio
06:25 Huomenta Suomi
09:05 Mitä tänään syötäisiin?
09:10 Kauniit ja rohkeat
09:35 Emmerdale
10:05 Emmerdale
10:35 Leila kokkaa maalla
11:05 Fitistä fätiksi ja takaisin
06:55 Vili Vilperin seikkailut
07:10 Peukaloisen uudet retket
07:25 Rusty Rivets
07:45 My Little Pony: Ystävyyden taikaa
08:10 Kung Fu Panda
08:35 Lego Ninjago
09:00 Hauskat kotivideot
09:55 Heikoin lenkki
10:50 LIVE: Onnenarpa
11:50 LIVE: Tiedä ja Voita
08:00 Top Chef
09:00 Fresh Off the Boat
09:30 Salatut elämät
10:00 Lemmen viemää
11:00 Ostoskanava Tvins.com
12:03 Yle Uutiset Lappi
12:10 Yle Oddasat
12:14 Oddasat
12:30 Kotiin takaisin (12)
13:20 Miriam
14:45 Arkistokuvia: P E Svinhufvud
15:00 Yle Uutiset
15:05 Yle Uutiset selkosuomeksi
15:10 Ylen aamu-tv: Tänään otsikoissa
15:45 A-studio viittomakielelle tulkattuna
16:15 MOT : Sota omasta ASO-kodista
16:45 Yle Oddasat
16:50 Novosti Yle
16:55 Yle Uutiset viittomakielellä
17:00 Yle Uutiset
17:06 Yle Uutiset alueeltasi
17:10 Ne kesät Intiassa
12:00 Veljesten keittiössä
12:30 Niklaksen keittiössä
13:00 Tobias leipoo joulutarinan
13:28 Tobias leipoo joulutarinan
13:56 Tobias leipoo joulutarinan
14:30 Jääkarhujen mailla
14:55 Riistametsällä
15:40 Villi kortti
16:30 Uusi Päivä
17:00 Pikku Kakkonen
17:45 Joulukalenteri: Huiman hyvä joulu!
12:00 Ostoskanava Tvins.com
13:30 Peter Nyman
14:00 Nykyajan ihmeitä
15:00 Tinan joulukeittiö
16:00 Salatut elämät
16:30 Antti Holma ja maastamuuttajat
17:25 Kauniit ja rohkeat
17:50 Ravit: Toto65 vihjeet
17:55 Emmerdale
13:45 Haapasalo ja kaverit
14:45 Kuppilat kuntoon, Jyrki Sukula!
15:45 Leijonan luola USA
16:45 Onnenarpa
16:50 Tulossa: The Voice of Finland
16:55 Heikoin lenkki
17:55 Idols
14:00 Ihmemies MacGyver
15:00 Love Island
16:00 Valehtelevat viettelijät 7. kausi
17:00 Sääntö-Suomi
18:00 Yle Uutiset
18:22 Yle Uutiset alueeltasi
18:30 Puoli seitsemän
18:59 Tohtori Raimon joulukalenteri
19:00 Prisma: Oudoimmat luonnonilmiöt
20:00 Akuutti: Ruokavalio lääkkeenä?
20:30 Yle Uutiset
20:55 Urheiluruutu
18:01 Uusi Päivä
18:30 Uinnin EM
19:15 Jääkiekon Euro Hockey Tour: CZE - FIN
18:25 Emmerdale
18:55 Mitä tänään syötäisiin?
19:00 Seitsemän Uutiset
19:20 Päivän sää
19:25 Tulosruutu
19:30 Salatut elämät
20:00 Suuri presidenttitentti
18:55 Tulossa: Kadonneen jäljillä
19:00 Grillit huurussa
20:00 Hyvät ja huonot uutiset
20:58 Keno
18:00 Simpsonit
18:30 Simpsonit
18:55 The Joulukalenteri
19:10 Ninja Warrior
20:00 Simpsonit
20:30 Simpsonit
21:05 A-studio
21:35 Outlander - Matkantekijä (16)
22:30 Yle Uutiset Uutis-Suomi
22:40 Yle Uutiset
22:45 Oddasat
23:00 Ulkolinja: Veren tahrima rauha
23:55 Docstop: Kaksoislataus
22:00 Yle Uutiset
22:05 Urheiluruutu
22:10 Veljeskuntien rajut huvit
23:05 The Late Late Show with James Corden
23:45 Jenny+
22:00 Kymmenen Uutiset
22:20 Päivän sää
22:25 Vikinglotto, Jokeri ja Lomatonni
22:30 Tulosruutu
22:40 Rikospaikka
23:10 Billions
21:00 Suomen huutokauppakeisari
22:00 Stand Up!
23:00 Mad Cook Show
21:00 Punk'd Suomi
22:00 Sub.doc: Vanha jo lapsena
23:05 The Joulukalenteri
23:20 Lauri Tähkä: Varpunen jouluaamuna
23:25 Sekoilevat idiootit
23:55 Sekoilevat idiootit (K16)
00:25 Puoli seitsemän
00:55 Uutisikkuna
04:00 Uutisikkuna
00:15 Rouva varapresidentti (7)
00:45 Psychobitches (12)
01:10 Uutisikkuna
04:00 Uutisikkuna
00:20 Sääntö-Suomi
01:15 Twin Peaks (K16)
02:20 Arrow
03:15 NCIS: New Orleans
04:05 Nykyajan ihmeitä
04:05 Nykyajan ihmeitä
00:00 Hyvät ja huonot uutiset
01:00 Grillit huurussa
02:00 Rikkaiden panttilainaamo
03:05 Australian rajalla
03:35 Australian rajalla
04:05 Astral-TV
04:05 Astral-TV
00:25 Ninja Warrior
01:25 Vampyyrien sukua (K16)
02:25 Valehtelevat viettelijät
03:20 Maailman kauheimmat naapurit
04:15 Supernatural (K16)
04:15 Supernatural (K16)